usuwanie żylaków

Teraz żylaki usunąć można podczas krótkiego zabiegu laserowego oraz nazajutrz wrócić do pracy! A do niedawna jeszcze jedyną formą pozbycia się wielkich żylaków była operacja, połączona następnie z długą rekonwalescencją. Widoczne żylaki ma co trzecia kobieta po 45. roku życia a co piąty mężczyzna. Szpecą nogi, jednak przede wszystkim mają kłopot zdrowotny. Schorzenia w przepływie krwi służą bowiem składaniu się zakrzepów oraz groźnemu zakrzepowemu zapaleniu był (jego pokłosiem że być chociażby zator tętnicy płucnej). Żylaki powszechnie prowadzą również do zapaleń tkanki podskórnej oraz wzrostu ciężko gojących się owrzodzeń. Rozciągnięte ścianki żył są słabe, skóra nad nimi staje się cienka oraz napięta, a chociażby mały uraz może zrobić ich pęknięcie. Także żylakom na co dzień zazwyczaj wtórują również „drobniejsze” choroby: obrzęki, drętwienie oraz odczucie ciężkości nóg, kurcze oraz uciski łydek.

Chirurgiczne oraz nieoperacyjne sposoby usuwania żylaków

Przede wszystkim należy udać się do lekarza, którym jest chirurg naczyniowy. Stosowne skierowanie może wypisać specjalista rodzinny, w ramach kontraktu z NFZ chirurg może dać nam nieodpłatnej konsultacji i wykonać badanie wydolności żył tzw. USG Doppler. W ramach kontraktu specjalista może tylko wykonać inwazyjny zabieg chirurgiczny, ale formę ową kieruje się wyłącznie w wypadku niezwykle zaawansowanych zmian. Operacja musi być dokonana w realiach szpitalnych.

Usuwanie żylaków – Ablacja laserowa oraz termoablacja falami radiowymi

Sposoby na żylaki wykonywane za pomocą tychże metod wykorzystują fale o różnej częstotliwości. Działanie tymi falami powoduje zrastanie się żylaków.

jakie są metody usuwania żylaków

Usuwanie żylaków laserem

Metod leczenia żylaków jest mnóstwo, a od niedawna jest również jedna – metoda EVLT. Na czym polega? Jej ideą jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w jakiej krew cofa się oraz zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się a nie tylko same żylaki, ale również etiologię ich zaistnienia. W tym celu używana jest energia lasera. Zabieg wykonywany jest w realiach ambulatoryjnych. Pod kontrolą aparatu USG specjalista nakłuwa żyłę, wprowadza do niej cienki cewnik, a potem wsuwa do niego światłowód. Uruchamia laser oraz zaczyna powoli wysuwać cewnik z żyły wraz ze światłowodem. Energia lasera jest absorbowana przez hemoglobinę, co powoduje termiczne zniszczenie wewnętrznej powierzchni niewydolnej żyły. W rezultacie jest jej obkurczenie oraz całkowite zamknięcie. Na koniec specjalista zakłada na nogę opatrunek uciskowy – zazwyczaj jest to wyjątkowa pończocha, którą należy nosić przez kilka dni. Nie ma żadnych szwów, a po ich zdejmowania.

Laserowe usuwanie żylaków – zabiegi

Nie twórz jej przecenić, szczególnie jeśli należy zlikwidować duże żylaki. Metodą stosowaną do niedawna w takich wypadkach był zwłaszcza stripping. To duża operacja wykonywana w pełnym znieczuleniu, podczas której dzieli się oraz podwiązuje niewydolną żyłę w pachwinie oraz strefie kolana, a wtedy ją wyciąga. Składa się to z ryzykiem komplikacji (np. uboczne efekty narkozy, powstanie rozległych krwiaków), długą rekonwalescencją (ok. 2 tygodni), pozostaniem widocznych blizn. Więc świetną opcją dla strippingu jest laserowa kuracja endożylna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here