TOP-owe komputery stacjonarne Mac do pracy kreatywnej

Urządzenia oferowane przez giganta z Cupertino to nie tylko iPhone’y, iPad’y oraz Macbook’i, ale również komputery stacjonarne Mac, które swoje zastosowanie mogą znaleźć w biurach czy w pracowniach przedstawicieli pracy kreatywnej. Które z modeli sprawdzą się w pracy grafika komputerowego, architekta czy producenta materiałów wideo?

Mac Mini M2, M2 Pro lub M1

Apple Mac Mini M1 swoją premierę miał w 2020 roku. Wykorzystuje technologię Apple Silcon i obecnie jest najtańszym komputerem wyposażonym w procesor M1 oraz system macOS. W zależności od tego na jaką opcję się zdecydujesz, Twój komputer stacjonarny może mieć pamięć RAM o wielkości 8 bądź 16 GB oraz pojemność dysku do 2 TB.

Mac Mini M2 z 2023 roku wyglądem niczym nie różni się od swojego poprzednika. Niech nie zwiodą Cię jego niewielkie rozmiary.  Jednostka centralna oferuje dużą wydajność, a wszystko to za sprawą dopracowanego układu scalonego nowej generacji.  Może być wyposażony w czip M2 i M2 Pro. Mac Mini M2 posiada 8-rdzeniowy CPU (w którym cztery z nich odpowiadają za wydajność, a cztery za energooszczędność), 10-rdzeniowy GPU oraz 16-rdzeniowy system Neural Engine. Jest również wyposażony w silnik do kodowania i dekodowania kodeków wideo (w tym formatu ProRes). Komputer Apple może posiadać pamięć masową o pojemności maksymalnie 2 TB.

Mac Mini M2 Pro jest natomiast wyposażony w czip M2 Pro. Może posiadać do 12 rdzeni CPU, 19 rdzeni GPU oraz nawet 32 GB pamięci RAM. W przeciwieństwie do modelu wyposażonego w układ M2, oferuje aż 200 GB/s przepustowości pamięci (w przypadku czipu M2 jest to 100 GB/s). Posiada ten sam silnik multimedialny, a maksymalna pojemność pamięci masowej komputera posiadającego czip M2 Pro może wynosić aż 8 TB.

Mac Studio z układem scalonym M1 Max oraz M1 Ultra

Jeśli szukasz komputera o wydajnym procesorze, zdecyduj się na Mac Studio, który może posiadać czip M1 Max lub M1 Ultra. Obie wersje są zamknięte w tej samej obudowie o wysokości 9,5 centymetra oraz długości ścianek wynoszących 19,7 centymetra. Jednostka wyposażona w czip M1 Max waży 2,7 kilograma, a ta posiadająca czip M1 Ultra jest cięższa o 900 gramów.

Komputer stacjonarny Mac Studio M1 Max może posiadać 32 GB lub 64 GB pamięci operacyjnej oraz do 8 TB pamięci masowej (jednostka może być wyposażona w dysk o wielkość 1, 2, 4 bądź 8 TB). W przypadku komputerów wyposażonych w czip M1 Ultra możesz zdecydować się na wersję posiadającą 64 GB lub 128 GB pamięci operacyjnej oraz taką samą wielkość pamięci masowej.

Zarówno Mac Studio z procesorem M1 Max jak i M1 Ultra posiadają system operacyjny macOS, gniazdo słuchawkowe oraz niezbędne porty (jest ich 12), które umożliwiają podłączenie takich urządzeń, jak: monitor, rzutnik czy telewizor. Obie wersje bez najmniejszego problemu obsługują rozdzielczość 8K.

Studio Display – monitor idealny dla urządzeń marki Apple

Monitor Studio Display umożliwia podłączenie do niego takich urządzeń, jak: Mac Mini, Mac Studio, MacBook czy Mac Pro. Ma 27 cali i znacznie zwiększa komfort pracy. Jego wyświetlacz (Retina 5K) posiada wbudowaną kamerę o rozdzielczości 12 MPx, umożliwiającą przeprowadzanie wideorozmów czy nagrywanie materiałów wideo. Istnieje możliwość zakupu monitora z powłoką antyodblaskową (należy zdecydować się na wersję ze szkłem nanostrukturalnym).  Monitor jest wyposażony w czip Apple A13 Bionic, odpowiedzialny za takie funkcje, jak dźwięk przestrzenny czy centrum uwagi.

W monitorze zastosowano technologię True Tone, wyposażono go również w trzy gniazda USB typu C oraz złącze Thunderbolt. Można w nim znaleźć też 6 głośników zapewniających dźwięk przestrzenny. Nie można nie wspomnieć o podstawce znajdującej się w zestawie, która zapewnia odpowiedni komfort pracy.  Jeśli chcesz zdecydować się na jego zakup, możesz zamówić go pod tym adresem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/monitory-apple-studio-display-409.html

Urządzenia marki Apple zapewniają doskonałą wydajność i efektywność w pracy. Nic dziwnego, że tak chętnie sięgają po nie architekci, graficy komputerowi oraz producenci materiałów wideo. Kompletując swój zestaw do pracy warto wyposażyć się w bezprzewodowe akcesoria Magic, takie jak: klawiatura, myszka czy gładzik, które nie wymagają stosowania nieestetycznie wyglądających kabli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here