Sukienki asymetryczne – hit na nadchodzącego Sylwestra!

Asymetria już od długiego czasu zagrzewa miejsce w naszych szafach. Początkowo występowała głównie pod postacią różnicy długości sukienki – z tyłu była ona zdecydowanie dłuższa. Z szałem na tego typu ubrania miałyśmy do czynienia już kilka lat temu. Aktualnie dysproporcje w krojach są naprawdę rozmaite i robią wrażenie, a nie zapowiada się na to, żeby ten trend miał zniknąć. Z tego względu warto właśnie na taką sukienkę postawić w Sylwestrową noc!

Grudzień już się zaczął i zanim się obejrzymy zacznie się Świąteczny okres. Zaraz po nim nastąpi Sylwester i szampańska zabawa z nim związana. Ten niepowtarzalny czas w roku to doskonała okazja do tego, żeby szczególnie starannie zadbać o swój wygląd. W końcu tylko raz w swoim życiu będziemy witały 2019 rok, więc trzeba go przywitać będąc najlepszą wersją samej siebie. Warto postawić na ciekawe, wyróżniające się z tłumu kreacje. Takimi niewątpliwie są sukienki asymetryczne, po które warto sięgnąć w tym okresie.  

Sylwestrowe asymetryczne sukienki – jaką wybrać?

Jeżeli znudziły się już nam hiszpanki i sukienki na ramiączkach, to pora wprowadzić powiew świeżości do swojej szafy. Będzie nim niewątpliwie sukienka asymetryczna, która przyciąga uwagę głównie swoim krojem. Możemy ją dostać w wersji na naprawdę różne okoliczności – na co dzień, do pracy, czy na wielkie wyjścia. Szczególnie w tej ostatniej kategorii pozwalają nam na odrobinę szaleństwa, które zwłaszcza na Sylwestra jest wskazane.

dopasowana sukienka

Jaką asymetryczną sukienkę warto wybrać na Sylwestra, żeby wyróżnić się z tłumu? Ciekawym wyborem będzie sukienka z asymetrią na wysokości ramion – przyciągnie to do nich uwagę w zupełnie inny sposób, niż sukienka hiszpanka. Zwłaszcza taki krój w czerwonym kolorze będzie wyglądał naprawdę świetnie. Przykład takiej asymetrycznej sukienki można znaleźć pod adresem https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki/sukienki-asymetryczne. To będzie doskonały wybór na gorącą, noworoczną zabawę!

musztardowa sukienka

Innym pomysłem jest sukienka na jedno ramię. Trend ten wraca do łask i takie kroje nosi bardzo dużo kobiet. Jest to jednocześnie ciekawa odmiana od zalewających nas z każdej strony hiszpanek – możemy rownocześnie wyeksponować swoje ramiona, ale nie musimy się obawiać, że zrobimy to w nudny, oklepany sposób.

Jak dobrać sukienkę asymetryczną do swojej figury?

Przy zakupie nowego ubrania zawsze należy pamiętać o tym, żeby było ono dopasowane do naszej figury. Jeżeli włożymy na siebie coś, co jest za duże, za małe, czy podkreśla nasze niedoskonałości – możemy być pewne, że nie będziemy wyglądały w tym korzystnie.

zwiewna sukienka

Z tego względu powinnyśmy unikać krojów asymetrycznych sukienek, które podkreślają nasze niedoskonałości. Oznacza to, że jeżeli na przykład mamy szerokie ramiona, to wybór sukienki na przykład na jedno ramię może się okazać fatalnym pomysłem. Wówczas lepiej może się sprawdzić sukienka cięta na ukos przy dolnej krawędzi, która przyciągnie wzrok do naszych nóg, a odwróci ją od ramion.

Jeżeli z kolei jesteśmy posiadaczkami zgrabnych nóg, to z pewnością będziemy chciały je podkreślić. W takim przypadku dobrze może sprawdzić się sukienka, która na spódnicy posiada wycięcie w kształcie odwróconej litery V – taki krój przyciągnie uwagę do nóg i sprawi, że to właśnie one będą się wysuwały na pierwszy plan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here