Rodzaje nici dentystycznych

Przy wyborze nici dentystycznych warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami. Opiszemy, jakie rodzaje nici możesz kupić, aby zadbać o zdrowy i piękny uśmiech.

Czym jest woskowana nić dentystyczna?

Jest to produkt, którego powierzchnia jest pokryta cienką warstwą wosku, co ułatwia przesuwanie nici między zębami. Wosk sprawia, że nić jest bardziej gładka i mniej podatna na strzępienie. Na rynku obecnie dostępne są różne warianty nici woskowanych, takie jak o smaku mięty, co sprawia, że ich użytkowanie jest bardziej przyjemne. Są one polecane osobom, które posiadają ciasne przestrzenie międzyzębowe. Nici woskowane mogą być jednak mniej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z niektórych powierzchni zębów.

Kiedy używać niewoskowanej nici dentystycznej?

Mimo że nici dentystyczne niewoskowane są cieńsze i bardziej szorstkie, to łatwiej przesuwają się one przez bardzo ciasne przestrzenie międzyzębowe. Ich faktura pomaga także w usuwaniu płytki nazębnej z powierzchni zębów. Są one więc dedykowane przede wszystkim osobom, które posiadają ciasne przerwy pomiędzy zębami.

Czym są nici specjalistyczne?

Wśród specjalistycznych nici dentystycznych możemy znaleźć produkty z gąbką, których objętość rozszerza się w kontakcie z wodą. Są one idealne do czyszczenia przestrzeni wokół aparatów ortodontycznych, mostów i implantów. Kolejnym rodzajem tego produktu są nici teflonowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i brakiem strzępienia. Możesz też zdecydować się na zakup nici z uchwytem, które są łatwiejsze w użytkowaniu, więc są polecane dla osób starszych lub mniej zręcznych. Wśród specjalistycznych nici dentystycznych znajdziesz produkty różnych marek. Możesz na przykład wybrać nici dentystyczne do czyszczenia zębów Sunstargum.

W jakie akcesoria ortodontyczne warto się też wyposażyć?

Oczywiście sama nić dentystyczna nie pomoże rozwiązać wszystkich problemów związanych z utrzymaniem jamy ustnej w czystości. Jeśli mamy problem z nadmiernym tworzeniem się kamienia nazębnego, warto też wyposażyć się w skuteczne tabletki na nieprzyjemny zapach z ust oraz płyn do płukania ust, jak również irygator. Dzięki temu pozbędziemy się z jamy ustnej większej ilości bakterii i resztek pokarmowych.

Gdzie szukać sprawdzonych produktów?

Obecnie wiele sklepów prowadzących sprzedaż stacjonarną i wysyłkową ma w swoim asortymencie wiele doskonałych produktów, dzięki którym utrzymasz zdrowie jamy ustnej i zębów. Możesz wybrać na przykład akcesoria ortodontyczne Sunstargum lub też poprosić o pomoc stomatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here