Prostota we wzornictwie porcelany - idealny komplet dla nowoczesnych

Jeśli porcelanę kojarzycie głównie z bardzo cienkich naczyń, które strach wziąć do ręki oraz z bogatymi zdobieniami, które nie pasują do nowoczesnych wnętrz – czas poznać porcelanę w wersji minimalistycznej.

Porcelana nie musi być oderwana od rzeczywistości 

Komplety porcelanowe, jakie miały w swoich przezroczystych kredensach nasze babcie, zwykle kojarzyły nam się z uroczystościami takimi jak święta czy urodziny. Wówczas to elegancka i delikatna porcelana, do której na co dzień nie było dostępu, po bardzo uważnym oczyszczeniu trafiała na stoły. Używało się jej nieczęsto, bo była niezwykle krucha, więc dzieci absolutnie nie miały do niej dostępu. Zwykle więc przez większą część roku, leżała za szybą i tylko zdobiła wnętrza, czekając na specjalne okazje. 

Dziś tak nie jest, bo nowoczesne technologie wykonywania naczyń porcelanowych nadają im niezwykłą trwałość. Wszystko po to, by porcelana była używana, a nie tylko podziwiana. Zmieniło się również wzornictwo, które jeszcze jakiś czas temu obowiązkowo musiało nawiązywać do epok w sztuce. Zwykle najdroższe i najbardziej ekskluzywne zestawy, jakie często bywały prezentami ślubnymi miały przede wszystkim cieszyć oko, dopiero na drugim planie stawiano na ich wartość użytkową. 

Porcelana we współczesnym wydaniu od Lubiana

Na rynku coraz więcej jest nowych wzorów porcelany, jednak niezmiennie popularnością cieszą się wzory oszczędne i minimalistyczne. Wszystko dlatego, że są uniwersalne i pasują nie tylko do każdego wystroju, ale również do różnego rodzaju aranżacji stołu związanej z okazją. Biała kolekcja Lubiana Victoria to fason oparty na bazie kwadratu i prostokąta z lekkimi zaokrągleniami. W tej linii znajdziemy pełny zestaw naczyń obiadowych, w tym talerz głęboki w dwóch rozmiarach (215 i 230 mm) oraz talerze płytkie w aż siedmiu rozmiarach (155, 170, 190, 210, 260, 280 i 320 mm). Do tego oczywiście niezbędny w zdrowej, nowoczesnej kuchni talerz do past (270 mm), rawier (240 mm), półmisek prostokątny (280, 320, 380 mm) oraz salaterki (130, 180, 230 mm) i talerz do deserów (260 mm). 

Jeśli jesteśmy miłośnikami bulionów, w kolekcji na pewno przypadnie nam do gustu klasyczna bulionówka o dwóch pojemnościach (0,3 i 0,4 l). W tej samej stylistyce w ramach kolekcji Victoria Lubiana mamy także prawie trzylitrową wazę na zupę oraz naczynia do przystawek, serwetnik i solniczkę z pieprzniczką. Jeśli chodzi o naczynia serwisu kawowego i herbacianego, są oczywiście filiżanki ze spodkami w trzech rodzajach oraz coś dla osób wolących duże porcje kawy czy herbaty, czyli kubki o pojemnościach 0,3 i 0,35 l. Do tego możemy dobrać jeden z dwóch dzbanków, imbryk, czajnik, wazon oraz świecznik. Wszystko z lekkimi zaokrągleniami i bez zbędnej dekoracji w całości prezentuje się naprawdę niesamowicie. 

Taki zestaw może być równie dobrze używany w całości podczas większych spotkań, ale każdy jego element może być używany oddzielnie i codziennie, bo porcelana Lubiana charakteryzuje się wysokimi parametrami jakościowymi, jakie gwarantują kilkukrotne wysokotemperaturowe wypały. Komplet Victoria Lubiana w całości oraz wszystkie jego elementy można kupić w sklepie hurtowniaporcelany.pl. Krótki czas wysyłki gwarantuje nam bogato zaopatrzony magazyn wysyłkowy, zaś najlepszą jakość potwierdza ilość dostępnych tu kolekcji sprawdzonych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here