Okna PVC wciąż najpopularniejsze

Popularność okien plastikowych w Polsce nie maleje. Przeciwnie, tego rodzaju stolarka okienna zyskuje na znaczeniu w oczach rodzimych inwestorów. Przemawia za nią długa lista zalet, wyróżniających okna PVC. To zróżnicowane produkty w przystępnej cenie oraz coraz lepszej jakości.

Renomowane polskie okna PVC

Polska to lider eksportu okien plastikowych w całej Europie. Stolarka produkowana w kraju nad Wisłą wysyłana jest zresztą daleko poza Stary Kontynent. Inwestorzy w kolejnych krajach przekonują się, że polskie okna PVC to nie tylko niższa cena zakupu. To przede wszystkim innowacyjne technologie i najlepsze materiały. Producenci prześcigają się w pomysłach na udogodnienia dla inwestorów.

– Niski współczynnik przenikania ciepła to podstawa, ale nie wystarczy do zapewnienia klientom maksymalnego komfortu – podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort. Faktycznie lista cech charakteryzujących poszczególne modele jest długa. Kupujący powinni brać pod uwagę takie kryteria, jak ciepłe ramki, współczynnik Ug szyby czy możliwość wykorzystania okna PVC w dużych przeszkleniach.

W ostatnich latach profile plastikowe udoskonalono, dzięki czemu jeszcze lepiej znoszą zmienne warunki atmosferyczne. W polskim budownictwie częściej niż w przeszłości stosowane są przeszklone ściany. Teraz można je aranżować przy pomocy dużego okna PVC.

Cena i jakość

Ostateczny rachunek za wyposażenie domu w okna PVC zależeć będzie od wielu czynników. Należą do nich rodzaj profilu, jego termoizolacyjność, dodatkowe wzmocnienia czy liczba komór. Klienci decydujący się na taką stolarkę okienną po wstępnej wycenie powinni być jednak zadowoleni. Zwłaszcza gdy koszt okien PVC porównają z rozwiązaniami alternatywnymi. Niższa cena nie oznacza bynajmniej słabszej jakości.

Jak wspomniano, Polska należy do krajów słynących z jakości swoich okien plastikowych. Zamawiane są do wielu krajów bogatej Europy Zachodniej, co powinno przekonać także rodzimych inwestorów. Okna PVC nie kojarzą się już wyłącznie z niską ceną i kompromisem pod względem jakości. Zdobywają uznanie nawet wymagających klientów, ponieważ należące do tej kategorii produkty wyróżnia solidne wykonanie, wytrzymałość oraz różnorodność w zastosowaniu.

Warto nadmienić, że okna PVC pasują do budynków o odmiennym charakterze. Sprawdzają się w obiektach przemysłowych, domach mieszkalnych czy biurowcach. Łatwo też dopasować ich wygląd do otoczenia, na przykład za sprawą wyboru odpowiedniej okleiny.

W służbie energooszczędności

Współczesne budownictwo zmierza ku ograniczaniu strat energetycznych, a co za tym idzie do zmniejszenia zapotrzebowania na dogrzewanie budynków. Okna PVC odpowiadają tym oczekiwaniom. Wybierając konkretny model, inwestor może postawić na współczynnik izolacyjności znacznie niższy niż ten narzucany obecnie obowiązującymi przepisami. To rozsądne posuniecie, które będzie procentowało latami. Da się to odczuć w portfelu za sprawą niższych rachunków. A także na własnej skórze, gdyż we wnętrzach będzie przyjemnie ciepło. Szybko okaże się, że za komfort termiczny w domu nie trzeba płacić horrendalnej ceny.

Rozwiązania służące ochronie środowiska i energooszczędności to trend zyskujący na znaczeniu w oczach Polaków. Wielu z nich przekonało się, że ekologiczna postawa bywa bardzo opłacalna. Przy okazji dba się o czystość powietrza, co służy wszystkim. Przede wszystkim wpisuje się w budowanie przyjaźniejszego świata dla przyszłych pokoleń. W okna PVC inwestuje się raz na wiele lat. Do wyboru warto zatem podejść odpowiedzialnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here