Oczyszczacze powietrza – lek na dolegliwości

W obecnych czasach szybki rozwój przemysłu bardzo negatywnie wpływa na jakość naszego powietrza. Do tego w okresie jesienno-zimowym możemy wyróżnić duże stężenie toksyn w powietrzu, których źródło pochodzi z domowych kominków, ale też kominów ogrzewania miejskiego. Także różnego rodzaju ogniska i pożary wywołują jeszcze wyższe stężenia zanieczyszczeń. To wszystko składa się na złą jakość powietrza, która niestety, ale negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza.

  1. Zanieczyszczone środowisko
  2. Działanie oczyszczacza powietrza
  3. Oczyszczacz do domu i do samochodu
  4. Elementy oczyszczacza powietrza
  5. Ceny i promocje

1. Zanieczyszczone środowisko

Po przebadaniu jakości powietrza, w przedstawionych wynikach, najczęstszymi występującymi zanieczyszczeniami są toksyny, w tym związki chemiczne, zarazki, wirusy, baterie i grzyby. Wszystkie wyliczone zakażenia znajdują się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak mieszkanie, czy samochód. Wdychając powietrze, do naszego organizmu dostaje się nie tylko tlen, ale także występujące toksyny, co w następstwie doprowadza do największych zmian w układzie oddechowym, krążeniowym, a także wpływa na rozwój chorób nowotworowych. Są to między innymi: astma,  częstsze udary mózgów i zawały serca. W zależności od osobistych skłonności, od długiego przebywania w zanieczyszczonym powietrzu, może wystąpić także uciążliwy ból głowy. Przez bardzo wysoki stan złej jakości powietrza, wszystkie występujące toksyny dostają się także do wód i gleb. W wodach żyją ryby, które również chłoną złe substancje, a w glebie rosną owoce i warzywa, które spożywamy. Na większą skalę ciężko jest walczyć ze złym stanem powietrza, jednak warto zawalczyć o dobry stan tlenu w naszym mieszkaniu.

2. Działanie oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza, w najprostszych słowach, oczyszcza powietrze ze wszystkich zarazków. Po uruchomieniu urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu,  wciąga ono powietrze przeważnie o złej jakości powietrza, a wypuszcza powietrze oczyszczone i zdrowe dla człowieka. Oczyszczacz jest urządzeniem, które nie tylko filtruje szkodzące życiu człowieka powietrze, ale i je nawilża. Jest to bardzo istotne w okresie zimowym, kiedy ciepło kaloryferów wysusza powietrze. W takich sytuacjach dochodzi do wysychania błon śluzowych, bardzo szybkiego wysychania i pękania skóry, szczególnie na dłoniach. Potocznie mówi się „odczuwam suchość w gardle”, co jest właśnie spowodowane złą jakością powietrza w pomieszczeniu. W ostatnich czasach oczyszczacze stały się bardzo popularne. Tym samym firmy starają się ulepszać te urządzenia, żeby właśnie ich filtr podobał się najbardziej. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na jakość filtrów, ich wygląd, ale też na wysokość hałasu przy działaniu. Nie będzie to z całą pewnością urządzenie, które nie będzie wydawało z siebie żadnego dźwięku. Jednak jest możliwość wyboru takiego sprzętu, przy którym będzie się dało przeprowadzić rozmowę telefoniczną.

3. Oczyszczacz do domu i do samochodu

Jeśli powietrze na dworze jest złej jakości, to taka sama jakość wdychanego tlenu znajduje się w kabinie pojazdu. Szczególnie narażone są osoby, które przebywają w aucie cały dzień, ze względu na wykonywany przez nich zawód, na przykład kurier. Co więcej, nieregularnie czyszczona klimatyzacja i ogrzewanie może wywoływać dodatkowe zanieczyszczenia grzybami oraz kurzem. Rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza specjalnie dedykowany dla samochodów. Jego rozmiar jest zdecydowanie mniejszy od oczyszczacza domowego, a także inne jest podłączenie ładowania. Nie trzeba zabierać go do domu i ładować. Podłącza się go w samochodzie wtyczką 12V.

4. Elementy oczyszczacza powietrza

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powietrza z kurzu, sierści, włosów i innych drobinek, które unoszą się w powietrzu. Następnie urządzenie usuwa wszystkie związki chemiczne, jak na przykład toksyny unoszące się w powietrzu po paleniu plastiku. Kolejnym elementem będzie usunięcie nieprzyjemnego zapachu z powietrza, na przykład zapach dymu papierosowego. Za tę część jest odpowiedzialny aktywny węgiel. Następnie występuje filtr, który nawilża powietrze i sprawia, że oddychanie nie wywołuje kaszlu i odczucia suchości w gardle. W zależności od firmy i producenta można znaleźć też inne funkcje, ale są to już indywidualne dodatki. Na przykład firma Webber oferuje urządzenia, w których można zaplanować pracę oczyszczacza. Ta firma oferuje także filtr przeznaczony szczególnie dla alergików. Jednym ze sklepów, gdzie takie urządzenia można dostać jest RTV EURO AGD. Między innymi Webber RTV EURO AGD stara się nie tylko o jakość urządzenia, ale też o jego elegancki wygląd.

5. Ceny i promocje

Ceny oczyszczaczy są różne w zależności od firmy produkującej i od jakości sprzętu. Jest możliwość kupowania sprzętu na raty. Jednak warto czekać na różnego rodzaju promocje. W najbliższym czasie możemy się spodziewać promocji organizowanej przez RTV EURO AGD black Friday.  Podczas tego dnia można kupić rzeczy nawet o połowę taniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here