Najczęściej stosowane urządzenia chirurgiczne w leczeniu oka

0
197

Nowoczesna chirurgia oka bazuje przede wszystkim na innowacyjnych rozwiązaniach, które wykorzystują precyzyjne narzędzia i najwyższej jakości materiału. Podstawą leczenia jest przede wszystkim połączenie nowoczesnych systemów i sprzętu, a także szerokiej gamy chirurgicznych wyrobów medycznych. Wszystko to pozwala na profesjonalne przeprowadzenie zabiegu metodami nieinwazyjnymi.

Nowoczesne systemy nieinwazyjne sprzętu chirurgicznego

Obecnie we wszelkiego typu zabiegach okulistycznych stawia się na nowoczesny sprzęt chirurgiczny. Dziś możemy mówić o nowoczesnych systemach nieinwazyjnych, do których zaliczamy technologię, która wspomaga leczenie takich chorób okulistycznych jak np. jaskra. W skład urządzeń wykorzystujących najnowsze zdobycze technologiczne wchodzą kamery wizualizujące i rejestrujące obraz o wysokiej rozdzielczości zjawisk fluorescencji w tkankach ocznych. Uzupełnieniem tego sprzętu, które dodatkowo ułatwia leczenie, są lampy UV, które służą do sieciowania włókien kolagenowych rogówki. Do kolejnych innowacyjnych metod leczenia okulistycznego zaliczają się implanty okulistyczne, które umożliwiają leczenie schorzeń w obrębie rogówki, siatkówki i twardówki. Są one dobierane indywidualnie do pacjenta i w zależności od tego mogą różnić się wielkością i grubością. Zaletą tej procedury leczenia jest jej odwracalny charakter.

Precyzyjny i profesjonalny sprzęt okulistyczny

Mówiąc o zaawansowanych rozwiązaniach chirurgii okulistycznej, musimy wspomnieć o precyzyjnych narzędziach do interwencji bezpośredniej. Takimi narzędziami są np. noże okulistyczne. Mdt kraków posiada w swoim asortymencie noże okulistyczne japońskiej firmy MANI, które są uznawane za jedne z najbardziej precyzyjnych noży jednorazowych do chirurgii zaćmy na polskim rynku. Pomagają one w precyzyjnym usuwaniu nabłonka rogówki przed zabiegami laserowej korekcji wzroku, w usuwaniu beleczkowania (trabecular meshwork), czy też do chirurgii zaćmy.
Każdy nóż umożliwia komfortową pracę, dzięki pokryciu warstwy matowej, która zapobiega odblaskom z mikroskopu operacyjnego. Natomiast kolorowe rękojeści umożliwiają łatwe rozróżnienie noża, a także jego łatwe utrzymanie w ręku, które gwarantuje wykonanie z chropowatego materiału. Profesjonalny sprzęt chirurgiczny jest dużym ułatwieniem w pracy chirurga, ponieważ umożliwia precyzję wykonania zabiegu, która jest niezbędna podczas każdego zabiegu chirurgicznego.

Sklep z profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem okulistycznym

Mdt kraków oferuje Państwu szeroki asortyment zgodny z aktualnym zapotrzebowaniem lekarzy chirurgów. W jego skład wchodzą nowoczesne sprzęty i precyzyjne narzędzia chirurgiczne. Wszystko to umożliwia dobranie sprzętu do potrzeb zabiegowych, a także gwarantuje elastyczność
w wyborze. W naszym sklepie są dostępne zieleń indocyjaninowa, pierścień rozszerzający, soczewka wewnątrzgałkowa, kamera czy lampa do crosslinkingu, a także narzędzia witreoretinalne. Zapraszamy również do skorzystania z naszego profesjonalnego doradztwa w procesie zakupowym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here