Aplikacje na Androida dla studentów

Smartfon i komputer stały się podstawowym wyposażeniem każdego studenta. Dzisiaj bez stałego dostępu do internetu studiowanie jest czasami niemożliwe. Sprawdzenie planu zajęć czy przekonanie się o ocenie wystawionej przez prowadzącego może nie być palącą potrzebą. Jednak samo zapisanie się na zajęcia obecnie wymaga dostępu do internetu i błyskawicznego refleksu, a podczas zajęć dobrze jest móc korzystać z zasobów dostępnych online czasopism i tekstów. Co przyda Ci się na studiach?

Telefon dla studenta – czego potrzebujesz?

Oczywiście wybór tego idealnego smartfona to kwestia bardzo indywidualna, jednak nie można zapominać o tym, że niektóre funkcje podczas studiów są po prostu niezbędne. Naszym zdaniem należą do nich przede wszystkim dobrej jakości aparat fotograficzny, dzięki któremu nie tylko utrwalisz cenne wspomnienia, ale także błyskawicznie zrobisz zdjęcia najlepszych notatek w Twojej grupie. Nieodzowny jest także dyktafon, przydatny przede wszystkim w czasie wykładów czy konferencji, kiedy obawiasz się, że nie zdążysz zapisać wszystkich istotnych informacji.

Korzystanie z wymagających aplikacji, używanie dyktafonu i stałe podłączenie do sieci jest bardzo obciążające dla baterii. Dlatego wybierając smartfona pamiętaj o tym, by jego bateria miała pojemność minimum 4000 mAh. Porównaj czas pracy baterii smartfonów dostępnych w Neo24. Możesz również wyposażyć się w powerbanka. Przenośna bateria da Ci pewność, ze zawsze będziesz miał pod ręką dodatkowe źródło energii.

Aplikacje przydatne do nauki i nie tylko

W zależności od wybranego kierunku studiów, na uczelni będziesz spędzać przynajmniej połowę dnia. Które aplikacje ułatwią Ci organizację i bieganie od biblioteki do punktu ksero?

CamScanner

Czyli nic innego jak podręczny skaner. Dzięki niemu nawet telefonem z gorszej jakości aparatem będziesz w stanie wykonać wyraźny skan tekstu lub dokumentu. Możesz zapisać go w chmurze lub w formie pliku .pdf wysłać na grupowego mejla.

Evernote

Ten prosty program z logo sympatycznego słonia pomoże Ci zorganizować notatki z zajęć w formie elektronicznej. Możesz do nich dołączyć pliki mulitmedialne, a dla każdego przedmiotu założyć oddzielny folder, wszystko jednak zawsze będziesz miał pod ręką.

Duolingo

Nawet jeśli nie studiujesz języka obcego, znajomość języka angielskiego jest na studiach niezbędna. Z tą aplikacją w wolnych chwilach możesz szlifować język poprzez wciągające gry lingwistyczne.

Jak Dojadę

Studia w obcym mieście? Jeśli będziesz często przemieszczał się z miejsca na miejsce za pomocą komunikacji miejskiej, aplikacja nie tylko pomoże Ci odnaleźć najkorzystniejsze połączenie, ale przy użyciu mapki wskaże Ci odpowiedni przystanek.

Pyszne

Spędziłłeś cały dzień na uczelni i nie masz siły gotować kolacji? Jesteś na spotkaniu z przyjaciółmi, macie ochotę na pizzę, ale nie wiecie, skąd ją zamówić? Dzięki tej aplikacji bez problemu znajdziesz restauracje, które dowożą jedzenie w miejsce, w którym się aktualnie znajdujesz. Wygodna filtracja sprawi, że znalezienie posiłku nawet dla osób na bardziej restrykcyjnej diecie nie będzie stanowiło problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here