Powszechnie oferowaną usługą przez producentów elektroniki jest montaż SMT i THT. Nowoczesny montaż kontraktowy daje przewagę nad konkurencją, dlatego wiele firm decyduje się na skorzystanie z podobnych rozwiązań. Na czym polega usługa? Jak wybrać firmę, która wykona montaż kontraktowy?
Montaż SMT I THT
Montaż przewlekany THT polega na przewlekaniu elementów elektronicznych przez przygotowane w płytkach otwory i lutowaniu ich po przeciwnej stronie płytki. Natomiast montaż powierzchniowy SMT polega na tym, że elementy lutowane są z tej strony płytki, z której się znajdują. Na płytkę nanoszone są krople kleju, następnie rozmieszczane są elementy elektroniczne. Następnie klej jest utwardzany, a końcówki lutownicze łączone są ze ścieżkami przewodzącymi.
W przeciwieństwie do montażu SMT, montaż w technologii THT wykonywany jest najczęściej ręcznie. W przedsiębiorstwach działających w obszarze produkcji kontraktowej wykorzystuje się obie metody. Cechą charakterystyczną odróżniającą obie metody jest oszczędność miejsca na powierzchni płytki PCB, ze względu na zdecydowanie mniejszy rozmiar komponentów SMD, w porównaniu do elementów THT. Oznacza to, że zmniejszona objętość zespołów SMD przyczynia się do zwiększenia wydajności procesu montażu.
Na czym polega montaż kontraktowy?
Montaż kontraktowy powinien być wykonywany wyłącznie przez sprawdzonych i doświadczonych usługodawców. Przedsiębiorstwa te wykorzystują zaawansowaną, sprawdzoną technologię i przygotowują niezbędną dokumentację technologiczną. Przeczytaj także: montaż kontraktowy – jak taniej zbudować swój produkt wykorzystując outsourcing?
Montaż kontraktowy – jak wybrać firmę?
Podejmując decyzję dotyczącą wyboru firmy, która wykona MONTAŻ KONTRAKTOWY należy przede wszystkim sprawdzić, jaki jest zakres oferowanych prze nią usług. Nie powinien on ograniczać się tylko do montażu, ale również obejmować, takie czynności jak: zakup materiałów, produkcja i testowanie, montaż i etykietowanie, a także magazynowanie i wysyłkę!