Czasem każdemu z nas marzą się dalekie podróże. Chcielibyśmy zwiedzać nieznane kraje i zobaczyć, jak żyją tam ludzie. A także poznać nowe smaki serwowane w egzotycznych kuchniach. Poszukując tych wrażeń niektórzy planują wyjazd na przykład do Chin. Gdyż pragną zwiedzić Hong Kong, oraz inne terytoria należące do Chin.
Hong Kong znaczy tyle, co pachnący port. Zajmuje on półwysep Koulun, oraz wiele przybrzeżnych wysp. W sumie cały okręg posiada ich niemalże dwieście pięćdziesiąt. Wybierając podróż do Hong Kongu możemy liczyć na spotkanie tam wielu turystów, gdyż jest to teren bardzo licznie odwiedzany przez obcokrajowców. W 2015 roku odwiedziło go niemalże dwadzieścia siedem miliona turystów przybyłych z całego świata. W dużym stopniu przyciągają ich tu zakupy wolnocłowe. Zyskuje na tym nie tylko kupujący, ale także cały region.
Wybierając się do Chin trzeba pamiętać o tym, iż klimat jest tam zmienny i zależny od pór roku. Ogólnie jest monsunowy, zwrotnikowy. Latem jest bardzo gorąco i wilgotno, a w okresie zimy sucho, ale zimno.
Przybywając do Hong Kongu będziemy mieć okazję zwiedzenia jednego z najlepiej rozwijających się gospodarczo regionów świata. Gdyż właśnie taki wysoki wskaźnik rozwoju posiada ten region należący do Chin. Hong Kong jest światowym centrum finansowym i handlowym. Swoją wspaniałą kondycję gospodarczą zawdzięcza zarówno wymianie towarowej ze światem, jak i turystyce.

http://www.oltur.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here