filologia niemiecka

Maturzyści, osoby rozpoczynające swoją przygodę ze zdobywaniem wykształcenia i podbijaniem rynku pracy, a także ci, którzy chcą się przebranżowić, stają przed nie lada dylematem – Czy warto zapisać się na uczelnię wyższą, czy może lepiej zająć się praktyczną nauką, zapisać na kursy, zdobyć certyfikaty i szybciej rozpocząć poszukiwania wymarzonej pracy? Studia pomagają poszerzyć horyzonty. Korzystanie z zajęć zapewnia nie tylko naukę biegłego posługiwania się językiem obcym, ale też stwarza możliwości do wszechstronnego rozwoju. To sposób na kompleksowe zgłębianie kultury, historii, literatury i polityki danego regionu. Jest gruntownym przygotowaniem stwarzającym możliwości, jakich nie uzyska się podczas intensywnego szkolenia.

Studia przez internet

Jeśli zechcesz kontynuować kształcenie na uczelni wyższej, koniecznie poznaj możliwości, jakie dają studia online. To doskonała szansa, by dostosować tryb nauki do swojego grafiku. Możesz połączyć zdobywanie wiedzy z pracą zawodową. Wygodne platformy e-learningowe pozwalają korzystać z zasobów o dowolnej porze i z każdego miejsca. Wystarczy laptop lub tablet podłączony do internetu. Nie jesteś skazany na to, by wybierać ośrodek akademicki blisko swojego lokum, ani na dojazdy, które zajmują czas. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna od lat umożliwia studiowanie online. Dzięki temu masz dostęp do profesjonalnej kadry nauczycieli akademickiej, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. To również dobra opcja dla osób, które chcą kontynuować naukę na polskim uniwersytecie, przebywając za granicą.  Poza nauką języka niemieckiego dostępna jest również filologia angielska online.

Studiowanie germanistyki

Kształcenie na kierunku filologii niemieckiej ma za zadanie rozwinąć kompetencje lingwistyczne. Przedmioty z zakresu praktycznej nauki języka, gramatyka i stylistyka, zajęcia z pisania, rozumienie ze słuchu, szkolenie dykcji i konwersacje to jeden z bloków dydaktycznych. Drugi obejmuje poznanie historii, kultury i polityki Niemiec. Dzięki nim można złapać kontekst językowy – mentalność, tradycje, aktualną sytuację społeczną i specyfikę niemieckojęzycznych regionów. Wiedza ta jest niezwykle cenna w życiu zawodowym, w kontaktach z kontrahentami i prowadzeniu różnego rodzaju interesów. Może również okazać się przydatna podczas podróży do Niemiec, czy zawierania znajomości z osobami pochodzenia niemieckiego.

Perspektywy zawodowe po ukończeniu filologii niemieckiej

Studia na kierunku germanistyki przygotowują do znalezienia zatrudnienia w różnych obszarach, zależnie od wyboru specjalizacji. Można rozpocząć pracę jako nauczyciel, tłumacz tekstów prasowych, literackich, publikacji internetowych, świadczyć usługi w międzynarodowej firmie lub założyć własne biuro tłumaczeniowe. Jeśli lubisz podróżować i myślisz, by z turystyką związać swoją przyszłość, otrzymasz odpowiednie wykształcenie, żeby sprawdzić się w roli pilota wycieczek, rezydenta lub pracownika linii lotniczych.  Zdobyta wiedza pozwala swobodnie porozumiewać się w języku obcym w trakcie kontaktów biznesowych. Dodatkowe przedmioty na każdej z wybranych specjalizacji stwarzają podstawy, by ukierunkować zakres wiedzy i jak najefektywniej dopasować się do wymogów danej branży. Więcej informacji dotyczących studiów na filologii niemieckiej w trybie zdalnym znajdziesz tutaj: https://ultswiecie.edu.pl/studia/filologia-niemiecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here