Kompleksowa pielęgnacja twarzy po 60 roku życia

Starzenie się skóry to proces nieuchronny. Na moment, w którym zmiany na skórze staną się widoczne oraz na samo tempo starzenia się skóry wpływ mają nie tylko genetyczne uwarunkowania, ale także to, jak traktujemy skórę przez całe życie. W zależności od wieku skóra wymaga innej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane kosmetyki, wartościowe serum i krem na zmarszczki potrafią czynić cuda. Sprawdź, jak zadbać o skórę twarzy po sześćdziesiątce.

ABC pielęgnacji 60+

Skóra twarzy u kobiet 60+ wymaga już nadzwyczajnej pielęgnacji. Jest ona bowiem bardzo cienka, mało elastyczna i zwykle zbyt sucha. Z tego względu wymaga ona regularnego złuszczania martwych komórek naskórka, co pobudza proces odnowy skóry, a także poprawia ukrwienie skóry. Złuszczanie skóry spłyca także zmarszczki i nieco wygładza skórę. Zabieg można wykonywać w zakładzie kosmetycznym, ale można także stosować peelingi samodzielnie w domu. Skóra po takim zabiegu znacznie lepiej wchłania dobroczynne składniki, które zawierają kosmetyki takie, jak: serum czy krem na zmarszczki.

Bardzo ważne jest właściwe odżywianie i nawilżanie tak dojrzałej skóry. Nie wolno zapominać o najbardziej wrażliwej okolicy oczu, bo to rejon twarzy o najbardziej wrażliwej i jednocześnie o najcieńszej skórze. Dobry krem pod oczy należy stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

Cudowna moc automasażu

Masaż dojrzałej skóry potrafi czynić cuda. Bardzo szybko poprawia on ukrwienie skóry, a ta staje się znacznie lepiej odżywiona i dotleniona. Masaż zadziała na skórę także ujędrniająco. Warto zatem, po nałożeniu kremu, wymasować skórę palcem wskazującym, kreśląc nim na skórze małe kółeczka. Palec należy jednocześnie przesuwać od środka twarzy ku górze i na boki.

Krem na zmarszczki 60+

W skórze tak dojrzałych pań procesy naprawcze są bardzo wolne, a sama skóra niedostatecznie chroniona wcześniej przed promieniami słońca jest bardzo podatna na przebarwienia. Wszystko to sprawia, że trzeba jej dostarczać skoncentrowanych ilości takich składników, jak koenzym Q10, retinol, kolagen oraz witamin o silnej skuteczności w walce z wolnymi rodnikami.

Skóra pań po sześćdziesiątym roku życia wymaga także kosmetyków ujędrniających. Zatem dobry krem na zmarszczki powinien zawierać składniki o takich właściwościach. Świetnie sprawdzą się tutaj ekstrakty z alg, olejek szafranowy czy też ten z otrębów ryżowych. Wskazane są także składniki zapewniające dogłębne nawilżenie skóry, takie jak kwas hialuronowy, czy olejek arganowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here