Karnisz podwójny do salonu

Salon to miejsce, w którym skupia się życie rodzinne i towarzyskie. To w nim spędza się najwięcej czasu, odpoczywając po ciężkim dniu i przyjmując gości, dlatego musi być urządzony w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Salon stanowi także wizytówkę domu, gdyż zwykle znajduje się w centralnym punkcie budynku, decydując o pierwszym wrażeniu po przekroczeniu progu mieszkania. Warto więc zadbać o estetyczne wykończenie wnętrza, w którym ważną rolę odgrywa dekoracja okien. Jak dopasować do niej karnisz?

Karnisz podwójny – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sposób montowania dekoracji okiennych ma duże znaczenie dla pozostałej aranżacji wnętrza. Na rynku dostępne są minimalistyczne szyny lub karnisze, które są szczególnie polecane do salonów. Stojąc pod wyborem najlepszego systemu mocowania, warto postawić na karnisz podwójny. Jest to rozwiązanie funkcjonalne, dające nieograniczone możliwości aranżacyjne. Karnisze podwójne umożliwiają jednoczesne przymocowanie firan i zasłon, dzięki czemu stworzysz elegancką stylizację, dobierając jedynie odpowiedni fason i kolorystykę firan. Dodatkową zaletą karniszy podwójnych jest to, że występują w wielu wariantach, które same w sobie urozmaicą wnętrze swoim wyglądem.

Jak dopasować karnisz podwójny do wnętrza?

Karnisze kojarzą się przede wszystkim z prostą konstrukcją, która jest uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego wnętrza. Jeszcze do niedawna można było spotkać jedynie karnisze podwójne składające się z dwóch rur zakończonych gałką, które zazwyczaj wykonane były z drewna. Współczesne modele charakteryzują się taką różnorodnością, że można je precyzyjnie dopasować do stylizacji, traktując jako dodatkowy detal dekoracyjny wnętrza. Karnisze podwójne dostępne są w kilku, najpopularniejszych modelach:

  • Drewniane – jest to klasyczny wariant, który sprawdzi się przede wszystkim w salonie urządzonym w stylu rustykalnym. Nie oznacza to, że karnisze podwójne z drewna są mało dekoracyjne. Niektóre modele wyposażone są w ozdobne gałki i klamry do zawieszania firan, co dodaje im eleganckiego wykończenia.
  • Metalowe – ten wariant prezentuje się niezwykle stylowo, a dodatkowo dostępny jest w wielu modelach. Karnisze podwójne dostępne są w wariantach dekoracyjnych, a najbardziej nowoczesne rodzaje są urozmaicone kryształkami. Karnisze metalowe ze względu na wzornictwo, sprawdzą się w eleganckich i nowoczesnych salonach.

Karnisze podwójne umożliwiają tworzenie ciekawych dekoracji okiennych z kotar i firan przymocowanych do tradycyjnych żabek lub z wykorzystaniem tkanin owiniętych na drążek.

Dodatki do karniszy podwójnych

Ze względu na dużą różnorodność modeli, bez problemu można je dopasować do charakteru wnętrza. Jeżeli jednak nie chcesz, aby karnisz być widoczny, możesz zamontować specjalne oprawy. Dzięki temu ukryjesz mocowanie firan, co sprawi że będą wyglądały tak, jakby były podwieszone pod samym sufitem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here