Karminie piersią i farbowanie włosów

Jednym z najczęściej podejmowanych tematów przez młode mamy lub dziewczyny, które właśnie dowiedziały się o zajściu w ciążę, jest stosowanie różnorodnych kosmetyków oraz pielęgnacja swojej urody. Nierzadko kobiety nie chcą decydować się na macierzyństwo ze względu na konieczność pewnych kompromisów czy rezygnowania z pewnych rzeczy; nie każda kobieta jest w stanie również pogodzić się ze zmianami w ciele, jakie po ciąży nieodwracalnie zachodzą.
Karmienie piersią i farbowanie włosów to temat stary jak świat; wiele doświadczonych i starszych wiekiem kobiet karciło i do tej pory to robi młode i czasem nieświadome zagrożenia ciężarne. Nie chodzi tu o żadne ludowe zakazy czy bajania, ale o fakty. W farbach do włosów najczęściej znajduje się silna chemia, która podczas farbowania wnika w skórę, a następnie dalej do organizmu, mogąc zaszkodzić dziecku znajdującemu się w łonie przyszłej matki. Nie ma znaczenia rodzaj farby, chociaż oczywiście najsilniejsze i najniebezpieczniejsze są te użytkowane przez fryzjerów w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Równie niebezpieczne jest samo rozjaśnianie włosów – to właśnie dlatego przyszłe matki muszą na czas ciąży oraz karmienia piersią zrezygnować z farbowania włosów. Stosowanie gotowych farb do samodzielnego farbowania jest równie kiepskim pomysłem co chodzenie do fryzjera na coś więcej, niż tylko regularne przycinanie końcówek.
Na szczęście dla wszystkich kobiet kochających doskonały wygląd również podczas ciąży jest wyjście alternatywne. Nie tylko farba do włosów jest w stanie trwale zmienić kolor. Również naturalnego pochodzenia henna czy też chna jest w stanie tego dokonać. Nie tylko pochodzi w całości z natury, dodatkowo wzmacnia włosy i sprawia, że stają się silniejsze, piękniejsze, odbudowane ze wszystkich uszkodzeń. Paleta barw henny do włosów jest dzisiaj bardzo zróżnicowana, nie trzeba się więc obawiać, że nie znajdziesz w niej nic dla siebie. Pamiętaj, że w okresie karmienia piersią farbowanie włosów jest niekoniecznie dobrym pomysłem, więc jeśli musisz je farbować, wybierać bezpieczne kosmetyki.

http://www.testersi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here