Przeciw wypadaniu włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest problemem wielu kobiet i mężczyzn. Walka z tym zjawiskiem bywa nierówna z wielu powodów, jednak zazwyczaj kończy się na naszą korzyść. Obecnie mamy do wyboru bardzo dużo preparatów z różnym składem które możemy dopasować do rodzaju naszych włosów. Bowiem wypadanie włosów zazwyczaj łączy się z różnymi innymi problemami, takimi jak łamliwość, przesuszenie czy łupież. Zakres cenowy preparatów przeciw wypadaniu włosów również jest bardzo różny. Należy jednak pamiętać, by nie sugerować się wyłącznie ceną, ale również tym, co zawiera formuła takiego szamponu czy odżywki.

Przyczyny wypadania włosów

Na wiele takich przyczyn mamy wpływ. Są to między innymi zbyt częste narażanie włosów na wysokie temperatury przez używanie suszarek, prostownic i lokówek. Duży wpływ na wypadanie włosów ma także częste stosowanie zabiegów, takich jak trwała ondulacja czy farbowanie. Warto też zwrócić uwagę na prowadzony tryb życia. Stres, brak snu lub niedobór odpowiednich witamin również mogą powodować wypadanie włosów.

Składniki, które zapobiegają wypadaniu włosów

Szampony i odżywki przeciw wypadaniu włosów są dostępne nie tylko w drogeriach, ale również w aptekach i marketach. Niskie ceny bardzo kuszą, jednak przede wszystkim należy sugerować się składem. Najlepiej, aby kosmetyk zawierał jak najwięcej naturalnych składników. Jednym z nich jest bazylia, która wzmacnia skórę głowy i sprawia, że nowe włosy wyrastają grubsze i gęstsze. Dobrze, jeśli szampon posiada filtry UV, które chronią włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a także kompleks witamin, który będzie wspierał cienkie i osłabione włosy, radził sobie z nadmiarem sebum oraz odbudowywał powłokę hydrowo-lipidową. Natomiast olej herbaciany i olej malinowy będą działać przeciwzapalnie, a także sprawią, że łuski włosa będą zamknięte, dzięki czemu włosy będą się doskonale rozczesywać, zachwycą blaskiem i będą znacznie mniej wypadać. Nawilżenie włosów zapewni nam aloes, tauryna wzmocni cebulki, a zielona herbata oczyści włosy i skórę głowy.

http://www.stylizara.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here