Jak w elegancki sposób umieścić na stole serwetki

Serwetki odgrywają niezwykle istotną rolę w kontekście dekorowania stołu. Odpowiednio dobrane, pozwalają nadać całości elegancji i szyku. Istnieje kilka sposobów umieszczania ich na stole, w zależności od rodzaju serwetek od koncepcji całości. Jak wyeksponować serwetki, aby prezentowały się elegancko?

Proste sposoby na serwetki

Podczas eleganckiego obiadu czy kolacji dla gości na stole nie może zabraknąć serwetek. Są one nie tylko praktycznym dodatkiem, lecz również pozwalają zachować odpowiedni poziom higieny w trakcie i po posiłku. Wbrew pozorom ich ulokowanie na stole nie jest problematyczne- wystarczy tylko zastosować kilka prostych trików. Serwetki na stół możemy:

  • zgiąć na pół i położyć obok talerzy, umieszczając na nich sztućce,
  • włożyć do ozdobnego serwetnika,
  • ułożyć w efektowny kształt i postawić obok talerzy,
  • umieścić bezpośrednio pod talerzami (w przypadku większych modeli).

Sposobów na serwetki jest więc całkiem sporo, jednak wiele zależy od naszych własnych umiejętności artystycznych oraz koncepcji wyglądu stołu. Złożenie odpowiedniego kształtu nie jest proste, zwłaszcza że większość materiałów, z których wykonane są serwetki, nie poddaje się swobodnie.

Jaki serwetnik wybrać?

Jeśli nie mamy czasu ani ochoty składać serwetek, możemy posiłkować się ozdobnym serwetnikiem. Jakie model wybrać? W sklepie Indelo znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które doskonale sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i w czasie eleganckiego przyjęcia. Najprostszym, ale również najpraktyczniejszym rozwiązaniem są serwetniki w kształcie obrączki. Bardzo łatwo umieścić w nich serwetki, a dodatkowo prezentują się okazale bez względu na to, jakie dekoracje na stół wybierzemy. Serwetniki w kształcie obrączek nie są jednolitą kategorią- znajdziemy w niej zarówno modele proste, jak i te z efektownymi zdobieniami w kształcie kwiatów czy kuli.

Pięknie i elegancko, czyli serwetniki na każdą okazję

Obręcze do serwetek dobrze sprawdzi się także wtedy, gdy lubimy tworzyć różnego rodzaju artystyczne dekoracje stołu. Możemy bowiem umieścić w nim drobne serwetki, które będą służyły gościom w czasie posiłku. Są one ogólnodostępne na wypadek, gdyby osobista serwetka okazała się niewystarczająca. Serwetniki to również piękna i elegancka dekoracja stołu, dlatego będą idealnym wyborem zwłaszcza w przypadku minimalistycznego wystroju. Do wyboru mamy wiele interesujących modeli w korzystnych cenach. Pasują one zarówno do jednokolorowych, jak i wzorzystych serwetek, które umieszczamy na stołach na przykład z okazji świąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here