Manicure toruń

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. To na ich podstawie można tak naprawdę stwierdzić, czym zajmuje się dana osoba. Każdy chciałby, aby jego ręce z uwzględnieniem paznokci, mogły prezentować się w idealny sposób. Pomóc w tym może regularnie wykonywany manicure. Zapraszamy do jego wykonania w naszym salonie kosmetycznym Syrenka. Jakie rodzaje manicure jesteśmy w stanie Wam zapewnić?

Ogólnie o manicure

Manicure to zabieg kosmetyczny, który można wykonać w domu. Lepiej jednak powierzyć jego wykonanie profesjonalnej kosmetyczce, która pomoże zadbać o paznokcie znajdujące się na rękach. W trakcie zabiegu pielęgnacji poddawane są nie tylko paznokcie, ale także okolice znajdujące się dookoła.

Wyróżnia się kilka rodzai manicure. Najbardziej znany to manicure klasyczny. W trakcie jego wykonywania najmocniejszy akcent kładzie się na to, aby nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt. W pierwszej kolejności usunięte zostają skórki. Potem odbywa się opiłowanie oraz nadanie kształtu płytce paznokcia. Kolejnymi etapami jest wypolerowanie całej płytki paznokcia. Do tego dochodzi peeling i krem, dzięki czemu skóra na dłoniach zostanie odpowiednio nawilżona. Finalnym etapem jest nałożenie koloru na paznokcie, o ile klient/ka będzie sobie tego życzyć. Manicure klasyczny to zabieg, który chętnie wybierany jest także przez mężczyzn.

manicure

Manicure hybrydowy

Czym różni się manicure hybrydowy od klasycznego? Początkowy etap jest taki sam – aż do momentu wypolerowania płytki.

W tym jednak momencie na płytkę paznokcia w pierwszej kolejności nakłada się bazę, która stanowi podstawę dla lakieru hybrydowego. Baza musi zostać utwardzona w lampie. Właściwie to każda kolejno nakładana warstwa zostaje utwardzona w lampie UV, dzięki czemu nie trzeba czekać na to aż lakier wyschnie. Wykorzystanie bazy, lakierów hybrydowych oraz topu na samym końcu sprawia, że każda klientka ma szanse na to, aby zyskać trwały manicure, który może utrzymać się nawet trzy tygodnie (lub nawet dłużej na paznokciach). Usunięcie manicure hybrydowego musi odbyć się przy pomocy specjalnych narzędzi. Nie wystarczy sam lakier, jak to bywa w przypadku zwykłych lakierów. Potrzebne są kosmetyczne dłutka, które pomogą usunąć wszystkie wcześniej nałożone warstwy (minimum zawsze jest ich cztery). Zwykły zmywacz do paznokci nie ma w sobie takiej siły, aby rozpuścić lakiery hybrydowe.

Manicure żelowy

Kolejną propozycją, którą salon kosmetyczny Syrenka jest w stanie zapewnić, jest manicure żelowy. Kolejna trwała stylizacja, która jest w stanie wytrzymać na paznokciach przez kilka kolejnych tygodni.

To także ten rodzaj manicure, który wykorzystuje lampę UV. Z tą jednak różnicą, że w trakcie wykorzystywane są lakiery żelowe. Osoby decydujące się na nałożenie takich lakierów, muszą wiedzieć, że podczas utwardzania w lampie można poczuć delikatne szczypanie. Jeżeli tak będzie, rękę można wyjąć z lampy na dwie lub trzy sekundy i włożyć ponownie. To uczucie zniknie, a rękę będzie można włożyć ponownie do lampy. Z taką reakcją na pewno muszą się liczyć te osoby, które mają cienką płytkę paznokcia. Szczypanie jest naturalna reakcją i nie trzeba się go obawiać. Jeżeli jednak dyskomfort nie będzie przechodził, jak najszybciej należy zgłosić to kosmetyczce.

Manicure przedłużenie paznokci

Jest to ten rodzaj manicure, który najczęściej wykonuje się przy pomocy żeli. Może to być także hybryda. Do tego rodzaju manicure wykorzystuje się specjalne szablony, które mogą mieć różnorodną długość. Zawsze można ją dopasować do indywidualnych potrzeb klientki. Długość paznokci można zmienić nawet o kilka centymetrów. Zaleca się wybór takiego szablonu, aby dopasowanie go do naturalnych paznokci nie stanowiło problemu. W związku z tym, że do przedłużenia wykorzystuje się żele lub hybrydy, można być pewnym, że całość utrzyma się przez kilka tygodni.

Manicure przedłużenie paznokci

Manicure japoński

W trakcie trwania zabiegu w płytkę paznokcia wcierana jest specjalna, zielona pasta z witaminami A i E, keratyną, pyłkiem pszczelim i składnikami mineralnymi z Morza Japońskiego. Kolejnym krokiem jest puder, który będzie w stanie sprawić, że pasta nie będzie się tak szybko wypłukiwać. Już pierwszy zabieg będzie w stanie sprawić, że paznokcie będą gładkie i błyszczące. Celem tego zabiegu jest nie tylko zapewnienie pięknego wyglądu paznokci. W ten sposób stają się one mocniejsze i silniejsze, dzięki czemu nie będą one się tak mocno łamać.

Parafina na dłonie, czyli podsumowanie

Jeżeli osoby, które się do nas zgłaszają, mają do czynienia z przesuszoną skórą u rąk, to polecamy wykonanie zabiegu parafinowego na dłonie. Polecamy jego wykonanie szczególnie jesienią i zimą. Jeżeli na co dzień macie do czynienia z dużą ilością detergentów, to także polecamy jego wykonanie, aby móc zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Parafina przyjemnie rozgrzewa rozluźniając mięśnie i stawy. Do tego już po pierwszym zabiegu będzie można cieszyć się wspaniałymi efektami. Parafina sprawia, że na dłoni tworzy się powłoka ochronna. Zachęcamy Was do poznania tego zabiegu, jak również manicure, który oferuje Wam salon Syrenka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here