Nie zawsze mamy szczęście posiadania idealnej, równej działki, którą możemy zasiać podstawowymi sposobami. Zdarza się, że mierzymy się z problemami takimi jak trudno dostępne miejsca: skarpy, nasypy i inne tego typu utrudnienia. Istnieją na szczęście nowoczesne metody, które doskonale się sprawdzają w takich trudnych przypadkach, a przy okazji są efektywne i możemy mieć gwarancję, że sprawdzą się i będziemy zadowoleni. Jedną z takich metod jest hydrozasiew.

Hydrozasiew to szybka i ekonomiczna metoda.

Może się okazać, że ten termin nic dla nas nie oznacza i możemy pomyśleć, że to bardzo nowoczesna, skomplikowana, a co za tym idzie, droga metoda – nic bardziej mylnego. Zanim odrzucimy tę metodę, pochylmy się nad nią, bo może okazać się, że to idealne rozwiązanie dla nas. Hydrosiew bowiem, to nic innego jak natryskowe rozprowadzenie nasion za pomocą wody – metoda ta pozwala na zasiew, na przykład trawy, w miejscach szczególnie trudno dostępnych i została opracowana w latach 50. XX wieku przy budowie amerykańskich autostrad. Do dziś stosuje się ją również w takich celach, głównie z uwagi na ekonomiczność tej metody. Hydrozasiew pozwala nam na szybkie i tanie zasiewanie miejsc, w których na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Oprócz nasion, woda rozprowadza inne składniki, które są niezbędne do odpowiedniego wzrostu trawy, które siejemy, tworząc sprzyjające rozwojowi środowisko. Ze względu na to, że metoda jest znana już od wielu lat, na przestrzeni czasu była ona ciągle udoskonalana i dziś sprawdza się jeszcze lepiej.

Jakie jeszcze zalety?

To, z czego nie do końca możemy zdawać sobie sprawy, to fakt, że stosowanie hydrozasiewu pozwala również zapobiegać erozji gleby, ponieważ wzmacnia grunt. Oprócz tego hydrozasiew to metoda tania i szybka, ponieważ nie wymaga wcześniejszego przygotowania gruntu – nasiona mogą przyjąć się nawet na zwykłym piasku! Sama metoda hydrozasiewu oraz składniki wprowadzane do gleby wraz z nasionami, tworzą bardzo sprzyjające środowisko dla wzrostu roślinności, więc jest to również metoda bardzo skuteczna i efektywna. Tak naprawdę hydrozasiew nie ma konkurencji, jeżeli chodzi o zagospodarowanie trudno dostępnych terenów, nawet tych o niskiej żyzności gleb. Trawa zasiana w ten sposób będzie rosła równomiernie, co przekłada się na efekt wizualny – z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Na co trzeba uważać?

Można powiedzieć, że hydrozasiew to metoda praktycznie pozbawiona wad. Jednak musimy sobie zdać sprawę, że ze  względu na łatwość stosowania tej metody, musimy bacznie przyglądać się firmom, które oferują usługę hydrozasiewu w podejrzanie niskiej cenie. Dokładnie sprawdzajmy komu chcemy powierzyć to zadanie, bazując na opiniach klientów. Ważne jest również upewnienie się, czy gatunek trawy jaką wybierzemy, będzie do tej metody odpowiedni. To wszystko zapewni, że pieniądze zainwestowane w hydrozasiew będą dobrze wydane, a nam pozostanie cieszyć się efektami tej uniwersalnej metody.

http://www.ladnie-mieszkaj.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBrama panelowa
Następny artykułMieszanka traw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here