Wybierając odpowiednie ogrodzenie naszego domu, którym chcemy cieszyć się jak najdłużej, bierzemy pod uwagę różne opcje i czynniki. Decydując się na konkretny rodzaj ogrodzenia, chcemy aby idealnie współgrało ze stylem naszego domu czy aranżacji podwórka. Jest jednak jeszcze bardzo ważna rzecz – brama naszego ogrodzenia. Musi ona idealnie dopełniać styl naszego ogrodzenia, uzupełniać go,a wręcz stanowić swego rodzaju wizytówkę i ozdobę naszej posesji. Jeżeli wcześniej zdecydowaliśmy się na wybór ogrodzenia z przęseł metalowych, to brama również musi zostać wykonana z metalu. Podobnie sprawa ma się z ogrodzeniami drewnianymi czy panelowymi. Od tego zależy jak prezentować się będzie całe nasze ogrodzenie z zewnątrz.

Jak wybrać właściwą bramę panelową?

Jeżeli wcześniej zdecydowaliśmy się na montaż prostego i uniwersalnego ogrodzenia panelowego, to teraz musimy dobrać do niego odpowiednią bramę panelową. Możemy wybrać jej wygląd i kolor, tak aby pasował do całości, ale możemy również zadecydować w jaki sposób brama ma się otwierać. Bramy panelowe, które składają się z jednego segmentu, mogą przesuwać się w bok, lub do góry, również automatycznie – jeżeli oczywiście zdecydujemy się na taki wariant. Posługujemy się wtedy pilotem lub montujemy czujniki ruchu. Coraz rzadziej, ale jednak nadal dosyć powszechnie, stosuje się bramy dwuskrzydłowe rozwieralne, które wymagają obsługi ręcznej – są to klasyczne bramy, które otwieramy sami, ale mogą działać też automatycznie. Rodzaj bramy panelowej, jaką wybierzemy, zależy od nas i wielkości działki – nie zawsze wystarczy nam miejsca, by brama mogła przesunąć się na bok. Jest to kwestia indywidualna, podobnie jak wybór koloru czy zdobień – ważne, aby brama komponowała się idealne z wyglądem ogrodzenia.

Zabezpiecz wejście na posesję.

Sposób zamykania i zabezpieczenia naszej bramy jest ważny również ze względu na bezpieczeństwo. Jeżeli brama otwiera się wyłącznie na pilot, którego jesteśmy posiadaczami, to mamy pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się na nasze podwórko lub nie wyjedzie z niego naszym własnym autem. Można dodatkowo zabezpieczyć bramę montując zamki, kłódki, czy nawet zapinając je łańcuchem – dotyczy to szczególnie bram dwuskrzydłowych. Ręczne zabezpieczenia dają nam dodatkową gwarancję ochrony przed wejściem niepowołanych osób na teren naszej działki.

Wybieraj mądrze.

Podejmując decyzję o montażu odpowiedniej bramy panelowej musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, jak oczywiście cena, surowiec wykonania, gwarancja jakości producenta i zabezpieczenia przed otwarciem przez niepowołane osoby. Warto przebierać w ofertach i sprawdzać opinie o danym producencie, by mieć absolutną pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Kluczowe jest określenie naszych kryteriów zakupu oraz budżetu, to od niego w dużej mierze zależy na jaki wariant bramy panelowej ostatecznie się zdecydujemy.

http://www.royalproperties.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here