Podróż z dzieckiem może się jawić jako droga przez mękę, zwłaszcza jeśli nasz mały podróżnik nie jest fanem zasypiania czy to w samochodzie czy w samolocie. Im dłuższa podróż tym bardziej będzie się mu nudzić, a swoim marudzeniem zamęczy nawet najbardziej cierpliwych rodziców. Co więc zrobić żeby dziecko w podróży było spokojne i zadowolone, Trzeba przygotować mu szereg rozrywek. Wbrew pozorom siedząc w aucie można się bardzo fajnie bawić. Dużo wtedy zależy od pomysłowości rodziców.

W co się bawić z dzieckiem w podróży

Jeśli podróżujecie samochodem to przygotuj dzieciom odpowiednie organizery, w których będą trzymać wszystkie potrzebne im rzeczy. Przydadzą się takie zakładane na oparcia przednich foteli. Pomysłowe są też te mocowane do szyby na przyssawki. Dzięki organizerom dziecko ma pod ręką wszystkie swoje zabawki i z łatwością może po nie sięgać. Na czas podróży z dzieckiem warto zaopatrzyć się w jakieś nowe zabawki, które zajmą dzieci.

Teraz nasuwa się pytanie jakie zabawki zabrać żeby wszystkim było wygodnie. Z całą pewnością ograniczamy te wydające dźwięki bowiem w małej samochodowej przestrzeni dźwięki będą się mocno roznosić i szybko doprowadzą dorosłych do irytacji.

Rewelacyjnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kolorowanki. Możesz je spakować do płaskiego plastikowego pudełka razem z kredkami. Dzięki temu dziecko będzie miało też sztywną podstawkę pod kolorowankę. Doskonałe będą także wyklejanki. Wszak które dziecko nie lubi naklejek.

Pociecha uwielbia klocki ? Sprytnym sposobem jest pudełko do którego wkładamy klocki typu lego, na wierzch pokrywy pudełka przyklejamy klejem część klocków będą one podstawą do budowania. Dzięki temu budowla będzie stabilna i nie będzie się dziecku przesuwać. Podróżując z dzieckiem trzeba być pomysłowym.

Ze starszym dzieckiem możesz bawić się w różnego rodzaju wyliczanki. Możecie się bawić w wypatrywanie po drodze różnego rodzaju obiektów np. liczycie wszystkie czerwone samochody czy stacje benzynowe. Zrób listę obiektów do odhaczenie jakie dziecko ma wypatrzyć w czasie podróży. Jeśli dziecko umie już czytać możesz mu przygotować mapę podróży gdzie będzie musiało odznaczać różne punkty.

Maluchom spodobają się wciągające książeczki sensoryczne. Świetne są magnetyczne układanki czy klocki.

Fantastycznie można się też bawić słowami. Choć ta zabawa sprawdza się tylko przy starszych dzieciach tak od 3 roku życia w górę. Wybierz literę z alfabetu i niech dziecko powie pierwsze słowo jakie mu się z tą literą kojarzy, żeby było trudniej możesz wymagać bardziej konkretnie np. imię na literę A, zwierzę na literę B i tak dalej.Podróż z dzieckiem może być także sposobem na naukę.

Wśród słownych gier sprawdzą się także wszelkie zgadywanki. Jedna osoba opisuje co widzi, a inna ma odgadnąć o jaką rzecz chodzi. A co powiecie na opowiadanie różnych, nawet dziwnych historyjek. Zaczynasz Ty, w ciekawym momencie przerywasz i dziecko dokańcza opowieść po swojemu. Po czym znowu następuje zmiana opowiadającego. Mnóstwo śmiechu gwarantowane.

W wyciszeniu się pomogą bajki do słuchania. Na rynku znajdziecie wiele ciekawych audiobooków idealnych sprawdzających się w czasie podróży z dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here