W ostatnich latach zapanowała moda na zdrowy styl życia. Coraz więcej możemy napotkać porad odnoszących się do prawidłowego odżywiania i zbilansowanej diety, jak również nawołujących do aktywnego stylu życia. Wiele poradników przedstawia całą masę zalet opisujących same pozytywne skutki zmiany naszych przyzwyczajeń żywnościowych oraz rozpoczęcia ćwiczeń fizycznych.

Jednakże należy pamiętać, aby zmiany wprowadzać stopniowo uważając na swoje możliwości i uwarunkowania. Każdy bowiem może postawić pytanie szpagat – jak zrobić? I po zapoznaniu się z możliwościami spróbować to wykonać. Jednakże, czy aby szpagat dla każdego jest możliwy do wykonania? Na pewno nie bez odpowiedniego przygotowania i długotrwałych ćwiczeń. Nie wszyscy bowiem są na tyle rozciągnięci i ich mięsnie oraz układ kostny są przygotowane na tak ekstremalny wysiłek. Próba wykonania szpagatu bez właściwego treningu może skończyć się poważną kontuzją. Podobnie jest z innymi wymagającymi ćwiczeniami. Weźmy choćby pompki – korzyści i skutki uboczne ich stosowania są zróżnicowane i zależą od tego w jakim stopniu jesteśmy aktywni fizycznie i przygotowani do ich wykonywania. Dlatego też warto przez zaawansowanymi ćwiczeniami fizycznymi sprawdzić się na czymś prostszym, co nie grozi odniesieniem poważniejszych urazów.

Podsumowując należy stwierdzić, że nie można bezkrytycznie podążać za modą i zawsze analizować swoje możliwości i potencjał. Przecenianie sił i porywanie się na trudne zadania grozi bowiem odniesieniem kontuzji i może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

http://itsocial.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here