Sen to przypadłość jaka przydarza się chyba każdemu człowiekowi na świecie. Sam sen to niezwykłe zjawisko zachodzące podczas snu tworzone przez nasz mózg. Dzieje się tak, gdyż mózg się najzwyczajniej w świecie nudzi i przetwarza obrazy, które człowiek widział za dnia i pokazuje nam je jako film, którego jesteśmy bohaterem. Jednak nie każdy sen jest dobry Koszmary senne – co jest ich przyczyną? Zdecydowanie są to przeżycia jakich człowiek doskwiera podczas dnia. Może to być jakiś silny stan emocjonalny takich jak strach czy stres. Również wpływ na to mają obrazki oglądane przez nas w ciągu doby. Jeśli oglądaliśmy przez sześć godzin horrory to możemy być pewni, że taki horror pojawi się także podczas snu.
Wielu ludziom doskwiera ból z tyłu głowy – możliwe przyczyny to nie tylko ewentualne uderzenie się, ale także niespokojny sen spowodowane złym snem – koszmarem. Tak na prawdę wiele rzeczy może powodować bóle i za każdym razem najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, by ten dokładnie zbadał przyczynę i zalecił skuteczne leczenie.
Aby wyzbyć się koszmarów dobrym pomysłem jest uprawianie sportów. Warto zainteresować się również sportami zimowymi, gdyż najwięcej dni depresyjnych – a więc sprzyjającym koszmarom, występuje właśnie w tę porę roku. Letnie sporty, zimowe sporty – jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy to każdy będzie działał na nasz organizm pozytywnie. Dodatkowo zmniejszymy możliwość chorób serca czy naczyń krwionośnych i zdobędziemy więcej energii, która pozwoli nam aktywniej spędzać czas.

http://www.lajfczat.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here