Rower męski

Wybór roweru zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli głównym celem jest jazda po mieście z okazjonalnymi wypadami w teren, polecamy rower crossowy. Jeśli pasjonujesz się jazdą w trudnym terenie, najlepszym wyborem będzie MTB. Natomiast rower trekkingowy to świetny towarzysz długich podróży. Poznaj lepiej ich zastosowanie i cechy, by wybrać rower odpowiadający Twoim potrzebom.

Rower crossowy męski

Rowery crossowe to połączenie cech roweru szosowego i górskiego. Zazwyczaj mają bardziej aerodynamiczną ramę niż rower górski, ale są bardziej wytrzymałe niż typowe rowery szosowe.

Zalety

  •    Wszechstronność. Rower crossowy męski dobrze radzi sobie zarówno na asfalcie, jak i w lekkim terenie.
  •    Lekkość. Zazwyczaj waży mniej niż rower górski.
  •    Szybkość. Dzięki szerszym oponom niż w rowerze szosowym i bardziej aerodynamicznej ramie, jest szybszy od roweru górskiego w miejskim środowisku.

Rowery crossowe męskie – dla kogo?

Taki model będzie idealny dla osób, które chcą jeździć głównie po asfalcie, ale zależy im też na tym, by mieć możliwość wjechania w inny teren.

Rowery górskie męskie (MTB)

Zaprojektowane zostały do jazdy w trudnym terenie. Charakteryzują się szerokimi oponami z agresywnym bieżnikiem, mocną ramą i często amortyzowaną przednią i/lub tylną ramą.

Zalety

  •    Wytrzymałość. Rower górski męski jest stworzony do radzenia sobie z trudnymi ścieżkami i przeszkodami.
  •    Amortyzacja. Wiele modeli ma amortyzatory, które pomagają w niwelowaniu nierówności.
  •    Przyczepność. Szerokie opony z agresywnym bieżnikiem zapewniają dobrą przyczepność w trudnym terenie.

Rower męski MTB – dla kogo?

Rower górski męski to świetny wybór dla osób, które planują jeździć głównie po górskich ścieżkach i szlakach. Sprawdzi się na asfalcie w mieście, ale został zaprojektowany na bardziej zróżnicowany teren i wyprawy. Docenią go też panowie, którym zależy na rowerze o solidnej konstrukcji.

Rower trekkingowy

To uniwersalny rower do długich podróży. Charakteryzuje się komfortową geometrią ramy, możliwością montażu bagażnika, błotników i innych akcesoriów.

Zalety

  •    Komfort. Ergonomiczna pozycja jazdy, idealna na długie dystanse.
  •    Uniwersalność. Taki rower radzi sobie zarówno na asfalcie, jak i nieutwardzonych drogach.
  •    Możliwość montażu akcesoriów. Można go łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dla kogo rower trekkingowy?

Dla osób, które planują dłuższe wycieczki rowerowe zarówno w mieście, jak i poza nim. Będzie to dobry wybór również dla tych, którzy szukają jednego roweru do jazdy po różnym terenie – po prostu uniwersalnego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here