Budowa hali magazynowej na wynajem

Usługa wynajmu hal magazynowych cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców działających w różnych branżach. Dlatego też powstaje coraz więcej firm specjalizujących się właśnie w budowie, a następnie wynajmowaniu powierzchni magazynowych klientom biznesowym. Od czego rozpocząć budowę takiej hali? Oczywiście od opracowania właściwego projektu!

Projektowanie hal magazynowych, czyli określenie koncepcji budynku

Budowę każdej hali magazynowej należy rozpocząć od jej zaprojektowania. Jest to bardzo istotny element, gdyż pozwala w pełni opracować koncepcję całego budynku. Należy odpowiedzieć sobie na pytania:

  • jakiej powierzchni hala i na jakim obszarze ma powstać,
  • jakim budżetem dysponuje firma,
  • jaki wyposażona ma być hala,
  • do jakiego klienta chcemy trafić z naszą ofertą?

Projektowanie hali magazynowej to zadanie dla specjalistów, którzy będą w stanie wprowadzić nasz plan w życie, jednocześnie proponując różnego rodzaju nowoczesne i ekonomiczne rozwiązania. Warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej, takiej jak Kobex, która zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych fachowców. Projektują oni halę magazynową, mając na uwadze zarówno potrzeby inwestora, jak i obowiązujące uwarunkowania prawne.

Projektowanie hal magazynowych a wymogi bezpieczeństwa

Hale magazynowe, w przeciwieństwie do hal produkcyjnych, nie są przystosowane do tego, aby stale przybywali w nich ludzie. Z tego też powodu obowiązują tutaj nieco mniej rygorystyczne wymagania związane między innymi z kwestiami bezpieczeństwa. Niemniej jednak należy zastanowić się, do kogo skierowana będzie konkretna oferta wynajmu hali. Chodzi bowiem o to, aby dokładnie zaplanować jej projekt, mając na uwadze na przykład specyficzne potrzeby towaru, jaki będzie w nich przechowywany. Niektóre produkty nie wymagają żadnych specjalnych warunków, podczas gdy inne należy przechowywać wyłącznie w niskich temperaturach bądź w niezbyt wilgotnych pomieszczeniach.

Od projektu do realizacji

Projektowanie hali magazynowej to dopiero pierwszy krok do zrealizowania całej inwestycji. Niemniej jednak często na tym etapie popełniane są podstawowe błędy, wpływające na tempo pozostałych prac. Dlatego też warto zdecydować się na współpracę ze specjalistami, którzy pomogą dobrać najlepsze możliwe rozwiązania. Samodzielne projektowanie hali jest czasochłonne, a dodatkowo nie pozwala osiągnąć tak dobrych efektów jak wtedy, gdy nad projektem pracuje cały zespół fachowców. Najczęściej projekt gotowy jest w tym przypadku już w ciągu kilkunastu dni do kilku tygodni, a więc w jak najkrótszym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here