Mówiąc o zdrowiu, nie sposób pominąć zdrowe odżywianie. Brzmi oklepanie i banalnie, tymczasem spełnia bardzo istotną rolę, nie tylko przy zachowaniu szczupłej sylwetki, ale i dobrego samopoczucia. Sportowcy, aktorzy, modelki, dziennikarze i inne osoby publiczne często chwalą się swoimi dietami. Niektórym dieta kojarzy się z głodówką, ale dieta to nie ograniczanie jedzenia, ale po prostu odpowiedni jego dobór. Wiadomo, że bokserzy będą jeść więcej węglowodanów i tłuszczy niż modelki, a aktorki nie będą się żywiły tym samym co zawodnicy sumo. Tymczasem kimkolwiek się nie jest, należy pamiętać o takich zasadach:

1. Słodycze są dla każdego złe. Nie ważne, czy małe dziecko, student uczący się do sesji, czy sportowiec. Większość słodyczy nie ma w sobie żadnych wartości odżywczych, a więc tylko tuczy, a nic nie daje organizmowi. Gorzka czekolada jest tutaj wyjątkiem, bo ma w sobie dużo magnezu, ale też nie można z nią przesadzić ze względu na tłuszcze…

2. Woda jest dla każdego dobra. Zwłaszcza ta niegazowana, mineralna, czy źródlana. Nawodnienie organizmu jest szczególnie ważne podczas wysiłku fizycznego, czy upałów…ale nie tylko. Przeciętnie kobiety powinny wypijać dziennie 1,5 litra wody, a mężczyźni ok.2 litry. Oczywiście jeżeli uprawiamy sport, powinniśmy sobie jeszcze doliczyć. Owszem woda znajduje się też w owocach, warzywach, czy innych produktach które jemy, ale nie ma czegoś takiego jak „przedawkowanie” wody, bo przecież organizm i tak zwróci ją z moczem.

http://www.witalnamama.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here