Dowiedz się więcej o dodatkowych korzyściach płynących z witaminy E. Poza funkcją witaminy E jako przeciwutleniaczem, może pomóc zapobiec powstawaniu zakrzepów w tętnicach. Oznacza to, że może zapobiec atakom serca.

Witamina E wspiera również układ odpornościowy i działa jako środek przeciwzapalny. Porównaj badania nad stosowaniem witaminy E w konkretnych stanach zdrowia. Witamina E ma pewne szczególne zastosowania w zdrowiu, w zależności od niektórych ekspertów medycznych. Istnieją cztery podstawowe warunki, które powiedziano o witaminie E w zapobieganiu lub leczeniu.

Choroba serca: Witamina E może zapobiec utlenianiu cholesterolu LDL. Uważa się, że pomaga zapobiec miażdżycy tętnic (stwardnienie tętnic). Witamina E może również zapobiegać agregacji płytek krwi i tworzeniu zakrzepów w tętnicach wokół serca – jest to główna przyczyna ataków serca. W dużych badaniach wskazano, że osoby z wyższym spożyciem witaminy E mają niższe wskaźniki chorób serca. Oczywiście nie ma gwarancji, a niektóre badania nie są tak pomocne dla witaminy E jak inne.

Rak: Rak reprezentuje ponad 100 różnych chorób, więc nie może dziwić, że istnieją sprzeczności w badaniach nad witaminą E i rakiem. Kilka dużych i dobrze wykonanych badań nie wykazało znaczącej korzyści przy przyjmowaniu uzupełniającej witaminy E. W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że przyjmowanie uzupełniającej witaminy E może zwiększyć ryzyko raka prostaty.
Choroby oczu: zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD) i zaćma powodują znaczną utratę wzroku, zwłaszcza u osób starszych. Jedna duża, dobrze zaprojektowana próba wykazała, że ​​witamina E, wraz z beta-karotenem, witaminą C, cynkiem i miedzią zmniejszyły ryzyko rozwoju AMD.

Pamięć i koncentracja: Badania były sprzeczne w odniesieniu do stosowania witaminy E, aby zapobiec utracie pamięci i poprawić koncentrację.

SATIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here