Urządzenia kosmetyczne

Medycyna estetyczna pojawiła się na rynku niedawno, a już sprawiła, że większość kobiet częściej odwiedza lekarza medycyny estetycznej, niż korzysta z usług gabinetu kosmetycznego. Światowy rynek estetyczny rozwija się niezwykle szybko, głównie dzięki rosnącej świadomości korzyści płynących z nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, które zwiększają pewność siebie pacjentów. Medycyna estetyczna jest napędzana poprzez wzrost liczby osób otyłych, wzrost świadomości w zakresie procedur estetycznych, a także ciągły postęp technologiczny urządzeń kosmetycznych.

Na co zwrócić uwagę

Aby zabiegi kosmetyczne zostały przeprowadzone zapewniając najwyższą jakość należy zwrócić szczególną uwagę na dobór urządzeń kosmetycznych. Warto decydować się na zakup sprzętów wyprodukowanych przed polskich producentów. Bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów powinna być potwierdzona odpowiednią dokumentacją, gdyż profesjonalny sprzęt, to taki, który posiada certyfikaty. Sprzęt powinien posiadać gwarancję oraz serwis.

Urządzenia kosmetyczne w zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi z zastosowaniem urządzeń kosmetycznych pozwalają na uzyskanie trwałych i dużo lepszych efektów, niż zabiegi tradycyjne lub z wykorzystaniem metod domowych. Wszystko to, co wcześniej było wykonywane ręcznie, czyli oczyszczanie, złuszczanie, ujędrnianie i nawilżanie skóry dzisiaj wykonują urządzenia kosmetyczne. Dzięki nim, można wprowadzić w głąb skóry niezbędne substancje aktywne. Najbardziej popularne urządzenia kosmetyczne wykorzystywane są do przeprowadzenia zabiegów takich jak:

Liposukcja ultradźwiękowa

Dzięki działaniu promieniowania podczerwonego oraz fali ultradźwiękowej uzyskasz efekty jak po liposukcji, ale bez żadnych skutków ubocznych. Zabieg ten pozwoli wymodelować sylwetkę, usunąć cellulit oraz zredukować tkankę tłuszczową. Do tego typu zabiegów sprawdzają się urządzenia z serii Medika Basic, które są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Sprawiają, że zabieg jest wykonywany w sposób bezinwazyjny i bezpieczny, zapewniając skuteczne rezultaty.

Mezoterapia bezigłowa

Jest to jednoczesne zastosowanie impulsu elektrycznego, substancji aktywnych oraz fal ultradźwiękowych. Dzięki zastosowaniu aparatu do elektroporacji produkty kosmetyczne wchłaniają się stopniowo wnikając w najgłębsze warstwy skóry. Po zabiegu zyskujesz efekt liftingu, poprawę tekstury skóry, eliminację toksyn, natlenienie i odżywienie tkanek oraz redukcję zmarszczek. Sprzęt do mezoterapii bezigłowej Medika Premium posiada 4-etapowy program, który wykorzystuje zjawisko elektroporacji i łączy działanie ultradźwięków.

Peeling kawitacyjny

Zabieg sprawia, że skóra jest odżywiona i dotleniona, poprawia krążenie krwi w skórze, a preparaty kosmetyczne mogą dostać się w głąb skóry. Fala ultradźwiękowa wywołuje efekt kawitacji w skórze. Pod wpływem ciśnienia usuwany jest martwy naskórek oraz zaskórniki. Jest to idealna metoda bezbolesnego oczyszczenia skóry, która przywraca prawidłową pracę gruczołów łojowych oraz odbudowuje skórę.

Peeling kaawitacyjny można wykonać również stosując wielofunkcyjne urządzenie Medika Premium. Programy jakie posiada urządzenie to: klasyczne oczyszczanie (peeling kawitacyjny + sonoforeza) oraz 3 programy: głębokie oczyszczanie (dezinkrustracja), mikromasażMcT, wprowadzanie substancji aktywnych (jonoforeza).

Lifting

Zabieg przeprowadzany jest z użyciem fal radiowych. Pod wpływem pola elektromagnetycznego wytwarzane jest ciepło endogenne. Zapewnia długotrwałe działanie. Dzięki niemu redukowane są zmarszczki w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Redukuje blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Skóra jest napięta i poprawiony zostaje jej koloryt i struktura. Efekt ten uzyskać można stosując urządzenie kosmetyczne Medika Premium Rfrax Lift, które łączy mikronakłuwanie skóry z ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Stymuluje to procesy regeneracyjne w skórze. Przebudowa kolagenu sprawia, ze skóra staje się napięta.

HIFU

Jest to bezinwazyjny lifting twarzy za pomocą fal ultradźwiękowych. Wierzchnia warstwa skóry pozostaje nienaruszona, wnikając w najgłębsze tkanki skórne. Następuje natychmiastowa produkcja nowego kolagenu, poprzez pobudzenie fiboblasów. Zmarszczki zostają wypełnione, a skóra jest gęsta i nawilżona. Do wykorzystania zabiegu wykorzystywane jest urządzenie najnowszej technologii Medika HIFU,  który podgrzewa głębokie warstwy skóry do temp. 60-70° C, powodując obkurczenia tkanek i skuteczną odbudowę kolagenu.

Karboksyterapia 

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla. Po zabiegu kondycja skóry natychmiastowo się poprawia. Wyraźnie zredukowane zostają blizny i rozstępy. Skóra jest elastyczna i ujędrniona, dzięki czemu znika cellulit. Zabieg można wykonać stosując urządzenie z serii Medika Premium – Karboksyterapia.

Więcej zastosowań urządzeń kosmetycznych znajdziesz na stronie internetowej urządzenia kosmetyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here