Co robić zimą w Poznaniu

Poznań to jedno z najstarszych polskich miast. Oferuje turystom i mieszkańcom liczne atrakcje i formy spędzania czasu o każdej porze roku. Zimą zwłaszcza najmłodsi nie będą się nudzić, w Poznaniu czeka na nich wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć i przy okazji świetnie się przy tym bawić.

Poznań to świetna baza wypadowa do wielu interesujących miejsc, w które można udać się na urlop wypoczynkowy. Miłośnicy podróżowania mogą wykorzystać tanie loty z Poznania np. do Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Gruzji. To opcja dla tych, którzy chcą spędzić zimowy urlop za granicą, wszyscy pozostali mogą korzystać z atrakcji dostępnych na miejscu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczna atrakcja miasta, która wprowadza cały poznań w wyjątkową, świąteczną atmosferę. Sercem jarmarku jest Plac Wolności oraz Stary Rynek. Przepełnione świątecznymi ozdobami stragany i stoiska dostępne są dla wszystkich mieszkańców i osób przyjezdnych, jednak tylko w określonym czasie (zwykle impreza kończy się tuż przed świętami). Na odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy czeka wiele atrakcji, od świątecznych dekoracji po koncerty, imprezy taneczne, karuzele czy Festiwal Rzeźby Lodowej.

Lodowiska w Poznaniu

Jazda na łyżwach to jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Na terenie miasta znajduje się kilka lodowisk w pełni przystosowanych zarówno dla osób, które już potrafią jeździć, jak i tych zupełnie początkujących. Najmłodsi mogą skorzystać ze specjalnego pingwinka do nauki jazdy oraz kasków ochronnych do wypożyczenia. Zimowe szaleństwo na łyżwach to świetna zabawa dla każdego, która angażuje wszystkie mięśnie ciała, a w szczególności nóg, brzucha oraz pośladków. Aktywność na lodowisku wzmacnia także grzbiet, dlatego też jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu dla najmłodszych.

Rogalowe Muzeum w Poznaniu

Rogalowe Muzeum, czyli muzeum rogala świętomarcińskiego, znajduje się na malowniczym Starym Mieście. Obiekt poświęcony jest tradycji wypiekania rogali kultywowanej już 150 lat. Rogalowe Muzeum to miejsce, gdzie nie tylko można usłyszeć legendy o powstawaniu tych słodkich przysmaków, ale również poznać ich tajne receptury, a nawet wziąć udział w ich przygotowywaniu pod okiem Rogalowego Mistrza. Wizyta w poznańskim muzeum to świetna zabawa dla całej rodziny i sposób ma spędzenie miłego i kreatywnego zimowego popołudnia. Obiekt oferuje swoim gościom także inne spotkania, podczas których np. można poznać gwarę poznańską, bogatą i ciekawą historię miasta czy zwiedzić klimatyczną kamienicę, w której znajduje się muzeum.

Blubry – muzeum 6D w Poznaniu

Blubry to nowoczesne interaktywne muzeum 6D, które jest jedną z najciekawszych edukacyjnych atrakcji miasta. Miejsce wypełnione jest ekranami multimedialnymi i makietami. Uczestnicy zabawy po założeniu trójwymiarowych okularów przenoszą się w zupełnie nowy świat pełen labiryntów, niespodzianek, laserów i efektów specjalnych. Muzeum w ciekawy sposób przekazuje wiedzę o poznańskich legendach oraz w przystępny sposób uczy lokalnej gwary. Blubry, zlokalizowane w samym centrum miasta, to idealne miejsce, aby spędzić miło czas w zaśnieżonym Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here