Szampon na sucho

Nie jeden raz zdarzyło się, że zaspaliśmy lub mając i tak już napięty harmonogram, wyskoczyło nam coś niespodziewanego, a nasza fryzura nie prezentuje się najlepiej i wymaga umycia. Kobiety z krótkimi włosami w takiej sytuacji mają znacznie łatwiej, bowiem cały proces mycia i suszenia zajmuje około kwadransa, a co wtedy, kiedy mamy bardzo długie włosy i ani minuty, by je umyć?
W drogeriach i wielu większych marketach możemy zakupić w całkiem atrakcyjnej cenie specyfik idealne na takie chwile – suchy szampon. Jeśli przez głowę przeszła ci myśl zwątpienia, poznaj jak działa suchy szampon i jak z niego korzystać, aby efekt był zadowalający.

Jak działa szampon na sucho?

Spryskując nasze włosy suchym szamponem, pojawia się na nich nalot. Ten drobny proszek ma na celu pochłaniać sebum i unieść włosy u nasady głowy. Stosując go, należy pamiętać, że owszem, znacznie on poprawia wygląd fryzury i optycznie odświeża stan włosów, jednak ich nie myje, a efekt utrzymuje się kilka godzin. Warto pamiętać, by nie powtarzać czynności raz przy razie, ponieważ efekt może być zupełnie odwrotny i nasza fryzura nie będzie wyglądać dobrze.

Rodzaje szamponów na sucho

Szampony suche zawierają w sobie lekkie pudry na bazie skrobi z owsa i ryżu. Matują one delikatnie włosy, choć w niewielkim stopniu, a dotego nadają i puszystości. Wyróżniamy trzy rodzje suchych szamponów. Pierwszymi są szampony białe, które przeznaczone są do włosów jasnych, naturalnych i farbowanych. Najpopularniejsze i najlepszy efekt dadzą szampony bezbarwne, ponieważ nie pozostawiają widocznego osadu, pasują więc do każdego koloru włosów. Ostatnim rodzajem są szampony kolorowe. Trzeba z nimi uważać i starannie dobrać kolor do odcienia swoich włosów. Plusem jest to, że nie osad nie będzie widoczny oraz dobrze zamaskują ewentualne odrosty.

Stosowanie suchego szamponu

Pierwszym krokiem jest dokładne wyczesanie włosów. Po spryskaniu ich suchym szamponem, należy go delikatnie wmasować. Następnie znów wyczesać dokładnie włosy. Pamiętajmy, że we wszystkim należy zachować umiar. Zbyt częste stosowanie suchego szamponu może zniszczyć i wysuszyć włosy.

http://www.latawcedmuchawce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here