Oświetlenie szynowe

Funkcjonalne, minimalistyczne i uniwersalne. Oświetlenie szynowe zyskuje coraz większe grono zwolenników, bo nadaje się do każdego wnętrza, co nie oznacza, że nie da się z nim stworzyć indywidualnej aranżacji. Do wyboru są reflektorki różnych rozmiarów, w ciekawych kolorach, poza tym wiele można zdziałać natężeniem i barwą światła.

Na jakiej zasadzie działa oświetlenie szynowe? Czy posiada wady, które należy wziąć pod uwagę, poza wspomnianymi zaletami? Przedstawiamy propozycję inspirującego oświetlenia.

Lampy na szynach – jedno- i trójfazowe

Na rynku można znaleźć lampy umieszczane na szynach aluminiowych, które montowane są natynkowo lub podtynkowo. Najczęściej użytkownicy decydują się na tradycyjny montaż na suficie, ale w razie chęci zintegrowania oświetlenia szynowego z sufitem podwieszanym, nie ma najmniejszych problemów. Generalnie można liczyć na stosunkowo prosty montaż, co jest sporą zaletą.

Tego typu oświetlenie, np. produkty z oferty sklepu https://lampy.it/, można zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Nie ma znaczenia jego metraż czy kształt, bo mamy do czynienia z lampami minimalistycznymi, prostymi w swoim wydaniu, ale będącymi w stanie udekorować każdą przestrzeń.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje lamp szynowych: jedno- oraz trójfazowe. Które z nich wybrać? Każda opcja ma zarówno zalety, jak i wady. Nie oznacza to jednak, że jedne będą lepsze od drugich. Liczy się to, by system oświetlenia dostosować do własnych potrzeb oraz wymagań, jakie przed użytkownikami stawia dane pomieszczenie bądź przestrzeń.

Jednofazowe lampy na szynach to konstrukcja, która pozwala na włączenie wszystkich punktów świetlnych jednocześnie. Nie uda się zatem zadecydować, ile lamp ma być włączonych, za to z powodzeniem można zmienić natężenie światła i sposób jego kierowania – w zależności od efektów, które mają zostać finalne uzyskane. Pod tym względem system szynkowy trójfazowy jest lepszy, bo nadaje się do zintegrowania z podwójnym włącznikiem, a to oznacza włączanie jednocześnie tylko wybranych punktów świetlnych.

Design, który nie ma sobie równych

Nie ma na rynku lamp, które byłyby w stanie konkurować z oświetleniem szynowym. Jest ono na tyle designerskie i niepowtarzalne, że nie sposób go podrobić czy uzyskać podobne efekty, stosując klasyczne punkty świetlne.

Design i jednocześnie surowy minimalizm lamp na szynach sprawiają, że ich walory doceniają miłośnicy klimatycznych wnętrz rustykalnych, przytulnych skandynawskich aranżacji, ale i wielbiciele kontrastowych, zimnych, przestronnych przestrzeni nowoczesnych. Ten typ oświetlenia można wpisać w typowe lofty, wystroje industrialne, prowansalskie i wiele innych. Systemy szynowe równie dobrze sprawdzają się w wąskich pomieszczeniach, co w kuchniach, łazienkach, salonach czy domowych biurach.

Niezwykle funkcjonalne, oszczędne, bo wykorzystujące trwałe LED-y, designerskie i proste w montażu. To cechy oświetlenia szynowego, które zaskakuje, inspiruje, a przede wszystkim domowe wnętrza czyni znacznie bardziej komfortowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here