jak zadbać o włosy

Wiele osób ma problem z przetłuszczającymi się włosami. Czasem jest on na tyle silny, że myjąc włosy rano, wieczorem już wyglądają na nieświeże. Problemy z tego typu włosami mają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Kluczem do jego rozwiązania jest odpowiednia pielęgnacja. Jak zadbać o włosy ze skłonnością do przetłuszczania się?

Jeżeli chcesz zobaczyć efekty pracy, musisz być systematyczna i na bieżąco dbać o skórę głowy i kondycje włosów. Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów są ogólnodostępne dla każdego. Ich rodzajów jest tak wiele, że każdy będzie w stanie dobrać coś, co najbardziej będzie odpowiadało jego gustowi. Wiele z nich wyróżnia się niezwykłą skutecznością, każdy, kto ma ten problem, wie, jak trudno jest mierzyć się każdego dnia z przetłuszczonymi włosami, które nie tylko wyglądają wyjątkowo nieestetycznie, ale również nie pozwalają ułożyć się w satysfakcjonujący sposób. Codzienne mycie wcale nie rozwiązuje problemu, a wręcz może go pogłębiać. Jak zadbać o włosy by były zdrowe i piękne? Sprawdź!

Odpowiedni szampon podstawą sukcesu

Do nadmiernie przetłuszczających się włosów należy wybrać szampon, który nie tylko usunie ze skóry włosów i głowy sebum, ale także osłabi pracę gruczołów. Takie szampony charakteryzują się lekką, przezroczystą konsystencją oraz delikatnym zapachem. Najlepiej, jeśli w składzie nie będą miały alkoholu lub detergentów, które mogą jedynie nasilić problem.

Mycie w ciepłej, płukanie w letniej wodzie

Pamiętaj, że włosy przetłuszczające się wymagają mycia w ciepłej wodzie, jednak do spłukiwania szamponu najlepiej sprawdzi się delikatnie chłodna. Możesz także stosować płukanki do włosów, napary siłowe, sok z aloesu i cytryny lub maski, jedna z najlepiej działających jest ta z białka jajka kurzego.

Uważaj na to, co jesz

Jeżeli masz problem z przetłuszczającymi się włosami, powinnaś unikać ostrych, ale także wyjątkowo tłustych potraw, które wzmagają dolegliwości, Chipsy najlepiej jest całkowicie odstawić, niewskazane jest również spożywanie słodyczy. 

Utrzymuj odpowiednią higienę akcesoriów

Wiele osób o tym zapomina, ale podczas walki z przetłuszczonymi włosami szczególnie ważne jest, czyszczenie Wszelkiego rodzaju, szczotek, grzebieni, czy nawet spinek do włosów. Nie możesz tego zaniedbać. Nie ma jasno określonego, jak często powinnaś myć swoją szczotkę, po prostu obserwuj, jak szybko będzie się brudziła, co do innych akcesoriów, takich jak spinki, czy wsuwki, najlepiej je umyć po każdym użyciu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here