Rolnictwo

Rolnictwo w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie na rynku dominuje kilka firm produkujących maszyny rolnicze, wśród najbardziej znanych jest firma Claas, założona w 1913 przez braci Claas. Obecnie jej siedziba znajduje się w Harsewinkel w Niemczech. Jednym z najbardziej rozpoznawanych produktów tego producenta są kombajny. Te niemieckie maszyny wiodą prym w Europie i na świecie.

Kombajny Claas budowane od 1936 roku, wywarły ogromny wpływ na historie kombajnów. Pierwszym modelem kombajnu samobieżnego był Herkules.Obecnie najnowszymi modelami w ofercie są Avero, Tucano oraz Lexion. Wyróżniają się one wysoką wydajnością i niezawodnością. Współcześni rolnicy cenią sobie te cechy. Zwłaszcza przy dużych powierzchniach zasiewów zarówno zbóż, kukurydzy, rzepaku oraz innych roślin sprawdza się kombajn Claas.

Niewątpliwą zaletą maszyn tej firmy jest to, że są one tworzone we współpracy z rolnikami. Dzięki temu kombajny ułatwiają żniwa, są ekonomiczne i wydajne. Warto wspomnieć o wysokim komforcie użytkowania oraz intuicyjnym sposobie obsługi panelu sterowania i dźwigni wielofunkcyjnej. Dbając o wygodę operatora kombajnu, kabiny wyposażone są w m.in. automatyczną klimatyzację oraz duży schowek z aktywnym chłodzeniem. Laser Pilot pozwala operatorowi prowadzić niezwykle dokładnie- co do centymetra. Kolejną zaletą jest szybkie przejście na inny rodzaj roślin podczas pracy kombajny, poprzez wykorzystanie nowoczesnych przyrządów żniwnych np. Vario, Maxflex lub Convio oraz Corio- przystawka do zbioru kukurydzy. Ważnym aspektem wyróżniającym Claas rolnicze kombajny jest zachowanie wysokiej ceny rynkowej w odsprzedaży. Maszyny cieszą się dobrą opinią wśród rolników oraz firm usługowych.

Firma Claas oferuje także serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny na wysokim poziomie. Części do kombajnów i innych maszyn Claas są bardzo szybko dostarczane do klientów. Firma zapewnia dostęp do części zamiennych zarówno do najstarszych modeli maszyn, jak i najnowszych. Serwisanci firmy są wysoko wykwalifikowanymi fachowcami. Dzięki tym cechom kombajny Claas bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnymi oraz docenianymi maszynami na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here