Narzuta na łóżko

Sypialnia jest pokojem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po długim dniu pracy. Warto zadbać, by wyglądała elegancko i jednocześnie zachęcała do odpoczynku. Jak wybrać narzutę, która sprawi, że sypialnia będzie niebanalna i jednocześnie przytulna?

Stonowana czy ekstrawagancka?

Łóżko w sypialni gra pierwsze skrzypce. Jest to największy mebel w pokoju. Decyduje o komforcie naszego odpoczynku, ale również o wyglądzie sypialni.

Narzuty na łóżko w delikatnych, stonowanych kolorach sprawia, że pomieszczenie będzie przytulne i spokojne. Czy jednak zawsze zależy nam na stonowanej sypialni?

Narzuta na łóżko to element wystroju pokoju, który ma bardzo duży wpływ na jego charakter. Wybierając narzuty z przytulnych, ciepłych materiałów wprowadzamy do sypialni przyjemny nastrój. Delikatne kolory, takie jak beż, brąz czy szarość podkreślą kojący charakter pomieszczenia. Sypialnia staje się pomieszczeniem idealnym do odpoczynku i leniuchowania.

Decydując się na narzuty w mocnych kolorach powodujemy, że sypialnia staje się niebanalna i gustowna. Warto równocześnie pamiętać, że narzuta nie musi być jednokolorowa. Połączenie czerni z czerwienią lub fioletem pozwoli na stworzenie niebanalnego wnętrza, które będzie miało wyjątkowo żywą kolorystykę i charyzmatyczny charakter.

Wybierając mocne kolory trzeba jednak uważać, by pomieszczenie nie stało się zbyt agresywne. Warto zadbać, by reszta wystroju była stonowana. Charyzmatyczne kolory nie sprzyjają odpoczynkowi, tylko pobudzają.

Idealny duet

Narzuty na łóżko muszą być dobrze dobrane rozmiarem, by wyglądały elegancko i gustownie. Mogą sięgać do podłogi lub zakrywać wyłącznie sam materac pozostawiając łóżko odsłonięte. Każdy z tych sposobów zakrycia łóżka wymaga innego rozmiary narzuty. Jak to obliczyć?

Wybierając narzutę, która ma sięgać do ziemi należy zsumować szerokość łóżka, podwójną wysokość materaca oraz kołdrę. Do tego rozmiaru należy dodać 50 cm. Po takim obliczeniu możemy mieć pewność, że narzuta będzie elegancko zwisała z łóżka.

Narzuta, która ma zakrywać wyłącznie materac oraz pościel musi mieć rozmiar odpowiadający sumie szerokości materaca, kołdry oraz boków materaca. Do tego należy dodać 20 cm. Dzięki temu swobodnie schowamy narzutę pod materac.

Trzeba pamiętać, że narzuty na łóżko nie tylko zapewniają atrakcyjny wygląd pokoju, ale przede wszystkim chronią pościel przed kurzem i zabrudzeniami. Ważne jest, by narzuta, na która się zdecydujemy była łatwa do utrzymania w czystości. Pranie w pralce jest dużo wygodniejsze niż wizyty w pralni.

Narzuty na łóżko znajdziesz w Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here