idealna praca

Każdy przynajmie raz w życie myślał o tym jak mogła wyglądać jego praca marzeń. Spełnieniem marzeń byłoby przecież wykonywanie tego co lubimy i to jeszcze za pieniądze. Jeszcze lepiej, gdyby na nasze konto co miesiąc wpadało satysfakcjonujące nas wynagrodzenie. No dobrze, ale zejdźmy na ziemię. Lepiej zastanowić się nad tym jak polubić, to co się robi i w ten sposób „odszukać” pracę swoich marzeń. Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/idealna-praca-dla-mnie/ 

Co zrobić, żeby praca zawodowa była dla nas czymś więcej?

Poniżej zostaną przedstawione czynniki, które muszą zostać rozwinięte, aby praca stała się dla nas nie czymś przez co musimy zarobić na wakacje czy życie codzienne, a czymś co będzie dla nas jednocześnie hobby, zajęciem marzeń czy miejsca, gdzie będziemy wracali codziennie z uśmiechem. Co więc zrobić, żeby uczynić pracę czymś więcej?

Znajdź odpowiedni wpływ

Według Rachel Cooke – brytyjskiej pisarki i dziennikarki istnieją strategie, które pomogą nam to wykonać. Na pierwszy rzut oka wydaje się być to trudne. Cooke stwierdza jednak: 

,,NALEŻĘ DO PLEMIENIA OSÓB, KTÓRE SZUKA CZEGOŚ WIĘCEJ W MOJEJ KARIERZE NIŻ WYPŁATA. CHOCIAŻ KOCHAM WYPŁATĘ’’.

Okazało się, że ludzie opisywali swoje zajęcie w kategoriach wpływu. Nie mówili o wycieraniu ścierką podłóg, a o utrzymaniu przestrzeni sanitarnej, gdzie inne osoby będą bezpieczne. Są to te same obowiązki, a całkiem różne podejście. Jeśli będziemy widzieć w tym większy sens, to będziemy mieć większą motywacje do swojej pracy.

Rób, to co kochasz

Jest to strategia, która polega na wplataniu tego, co sprawia nam przyjemność do naszych codziennych obowiązków.

Dla zobrazowania tego, możemy przedstawić sobie przykład gdzie menedżer w dużej firmie może mieć zamiłowanie do nauczania innych, jednak praca nauczyciela nie łączy się z pracą w dużej korporacji. Ma jednak możliwość stać się formalnym czy nieformalnym mentorem w swojej firmie. W taki sposób robi to co kocha w swojej pracy.

Zobacz też: http://www.geocarbon.pl/splacic-swoj-dlug/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here