Kredyt gotówkowy ranking

Kredyty bankowe cieszą się ogromną popularnością. Co ciekawe, Polacy zaciągają takich zobowiązań coraz więcej. Wynika to z faktu, że wreszcie stać nas na ich spłatę, ale mamy też coraz więcej potrzeb. Same banki postrzegają mieszkańców naszego kraju jako wiarygodnych i wypłacalnych, dlatego kredyt gotówkowy oferowany jest na coraz lepszych warunkach. Dowiedz się, jak znaleźć najlepszą propozycję, która będzie „szyta na miarę” Twoich oczekiwań. Pamiętaj, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a instytucje bankowe walcząc o każdego klienta, oferują coraz lepsze warunki.

Elastyczny kredyt gotówkowy

Dzisiaj to klient dyktuje warunki. Każdy kredyt gotówkowy może być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Kredytobiorca określa jego wartość oraz preferowany czas spłaty. Największym powodzeniem cieszą się kredyty na dowolny cel, bo te dają najwięcej swobody. Banki nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń, a uzyskane środki mogą być wydatkowane na cokolwiek. Instytucje bankowe nie ingerują w cel zaciągania kredytu.

Jeszcze przed wysłaniem wniosku o kredyt, warto poznać różne propozycje. Polacy popełniają podstawowy błąd, chcąc zaciągać tego rodzaju zobowiązania w tych bankach, w których już podjęli współpracę. Okazuje się, że dokładny research takich usług, może sprawić, że kredyt zostanie zaciągnięty na znacznie lepszych warunkach. Banki w szczególności dbają o nowych klientów, a chcąc zachęcić ich do nabywania kredytów, oferują najlepsze warunki. Ci już lojalni najczęściej nie mogą liczyć na specjalne bonusy.

Przed zaciągnięciem kredytu, warto zastanowić się, czy takie zobowiązanie jest nam na pewno niezbędne. Ile środków potrzebujemy, czy stać nas na spłatę kredytu. Na czym tak naprawdę nam zależy – niskim oprocentowaniu, długim okresie spłaty, braku dodatkowych kosztów, doskonałej jakości obsłudze klienta, a może jeszcze innych, dodatkowych warunkach? By odpowiedzieć na te pytania, konieczne staje się porównanie co najmniej kilku ofert i dopasowanie kredytu do indywidualnych preferencji. Pamiętajmy również, że każdy kredyt gotówkowy można negocjować.

Kredyt gotówkowy – jakie warunki trzeba spełnić?

Chociaż każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową, to jednak obowiązujące przepisy polskiego prawa w zakresie udzielanych zobowiązań kredytowych, wymuszają na nich stosowanie odgórnych standardów. Te dotyczą między innymi minimalizowania ryzyka kredytowego. Chodzi o to, by kredyt gotówkowy mógł zaciągać jedynie kredytobiorca, który będzie regulował comiesięczne raty w wyznaczonym terminie.

Nie ma możliwości, by kredyt gotówkowy mógł zostać zaciągnięty bez weryfikacji zdolności kredytowej oraz historii kredytowej. Analizowane są więc dochody potencjalnego kredytobiorcy oraz źródło ich generowania. W raportach BIK uwzględnione zostają wszelkie zobowiązania, jakie posiada albo w przeszłości zaciągał klient. Jeśli nie spłacał należności w terminie albo nadal ma z ich tytułu zadłużenie, raczej nie ma szans na wsparcie finansowe ze strony banku.

Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Okazuje się, że priorytetem jest opłacalność, jeśli pod uwagę weźmiemy wybór zobowiązania, jakim jest kredyt gotówkowy. Ranking, który publikowany jest przynajmniej raz w miesiącu na niezależnych portalach o tematyce finansowej, na pewno pomoże wybrać optymalną opcję. To zestawienie, które zawiera porównanie najważniejszych czynników poszczególnych propozycji kredytowych. W wyszukiwarkę warto wpisać hasło typu „kredyt gotówkowy ranking 2019„, by znaleźć taki, dzięki któremu w jednym miejscu i szybko można poznać oferty różnych banków.

Pod uwagę warto brać oprocentowanie, wysokość raty, okres trwania umowy kredytowej, ale przede wszystkim wskaźnik RRSO, który wskazuje na całkowite koszty takiego zobowiązania. Tylko wtedy udaje się oszacować, czy kredyt gotówkowy jesteśmy w stanie spłacać i czy w ogóle opłaca się do zaciągać. Rankingi zawierają też nierzadko informację o specjalnych promocjach i dodatkowych bonusach i z całą pewnością warto wziąć to pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here