Właściwie każdy z nas boryka się z jakimiś problemami zdrowotnymi. Chorujemy coraz częściej i wbrew pozorom dotyczy to nie tylko ludzi starszych, ale również dzieci oraz młodzieży. Oczywiście wiele dolegliwości związanych jest z tym, że nie przestrzegamy zasad zdrowego trybu życia, źle się odżywiamy i żyjemy w nieustannym stresie. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie przestrzeganie tych podstawowych zasad może być przyczyną wielu poważnych chorób.

Ból serca – przyczyny. Dlaczego boli serce?
Często odczuwamy dolegliwości ze strony serca: ból, kołatanie, co budzi nieraz wielki niepokój. Nie należy jednak od razu wpadać w panikę, gdyż ból nie zawsze związany jest z zaburzeniem pracy tego organu. Często wiąże się z innymi schorzeniami, np. kręgosłupa, płuc, żołądka, może też być spowodowany nerwicą. Jednak, zawsze warto udać się do lekarza, by poznać przyczynę bólu.
Przyczyn jest dużo, najpoważniejsze mogą być związane z zawałem, stanem zapalnym czy chorobą niedokrwienną serca.

Choroba niedokrwienna serca – na czym polega i jak rozpoznać.
Choroba ta powoduje zamostkowy ból serca, który promieniuje do żuchwy i rąk, nasila się podczas gwałtownej zmiany temperatury. Zdarza się również, że pojawia się on podczas wysiłku, właśnie wtedy, gdy serce potrzebuje większej ilości tlenu.

W tym miejscu warto wspomnieć o pladze współczesności jaką jest nerwica. Zapadają na nią często osoby wrażliwe, słabo radzące sobie ze stresem. Zaleca się im przede wszystkim stosowanie różnych metod, które pomogą pozbyć się napięcia i umożliwią spokojny sen.

Mleko przed snem – sposób na zdrowy sen.
Mleko to tylko jeden z wielu sposobów, które ułatwią zaśnięcie i zapewnią spokojny sen. Warto spróbować.

http://www.ozsk.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here