ciepła kołdra

Sprawdź jakie powinna mieć parametry i na co zwrócić uwagę podczas kupna zimowego modelu.

Właściwe warunki do spania mogą być kluczem do maksymalnie spożytkowanego wypoczynku. Problemy z uśnięciem, wybudzenia w trakcie nocy, zaburzają wejście w poszczególne fazy snu, a co za tym idzie, nawet jeśli spędzisz w łóżku 8h, możesz wstać w nie najlepszej formie. Jedną z kwestii, o której musisz pomyśleć, jest dobra, funkcjonalna kołdra.

Najlepsze wypełnienie kołdry na zimę

Z uwagi na to, że zaleca się utrzymanie w sypialni nieco niższej temperatury, niż w pokoju dziennym, warto zaopatrzyć się w ciepłą kołdrę. Przyjemnie otuli ona Twoje ciało, zapewniając mu optymalną temperaturę, nawet przy rześkim powietrzu. Od dziesiątek lat, najlepiej sprawdza się w tym celu naturalne wypełnienie w postaci pierza lub puchu.

Kołdry puchowe cieszą się ogromnym powodzeniem z uwagi na ich właściwości termiczne, a zarazem niewielką masę. Są one lekkie i spanie pod nimi to czysta przyjemność. Puch jako surowiec naturalny, świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć, a zatem skóra nie poci się tak, jak pod kołdrą syntetyczną.

Kolejnym fantastycznym przykładem wypełnienia jest pierze. Kołdra z pierza nie jest tak ciepła jak ta z puchu. Jej cena jest jednocześnie znacznie niższa. To wystarczające rozwiązanie do mieszkań w bloku, gdzie mroźne zimy nie są tak mocno odczuwalne.

Aby zoptymalizować produkt pod względem jakości i ceny, wielu wytwórców proponuje połączenie puchu z pierzem. Kołdra taka jest bardzo praktyczna i służy latami, a nie stanowi zbyt mocnego obciążenia dla kieszeni.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kołdry zimowej?

Jeżeli decydujesz się na naturalne wypełnienie z puchu lub pierza, nie daj się skusić podejrzanie niską ceną. Porównując różne produkty, dopytaj sprzedawcy o dokładny skład tego, co znajduje się w środku, wraz z proporcjami. Co do zasady, kołdrę można nazwać puchową przy minimum 60% zawartości czystego puchu. Istotną jest również kasetowa struktura kołdry. Dzięki niej wypełnienie jest równo podzielone, nie zbryla się, a kołdra długo wygląda jak nowa.

Puchowa kołdra cechuje się bardzo małą wagą. Zbyt ciężka kołdra sugeruje zanieczyszczenie puchu oraz możliwą zawartość odpadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here