ciepła kołdra

Sprawdź jakie powinna mieć parametry i na co zwrócić uwagę podczas kupna zimowego modelu.

Właściwe warunki do spania mogą być kluczem do maksymalnie spożytkowanego wypoczynku. Problemy z uśnięciem, wybudzenia w trakcie nocy, zaburzają wejście w poszczególne fazy snu, a co za tym idzie, nawet jeśli spędzisz w łóżku 8h, możesz wstać w nie najlepszej formie. Jedną z kwestii, o której musisz pomyśleć, jest dobra, funkcjonalna kołdra.

Najlepsze wypełnienie kołdry na zimę

Z uwagi na to, że zaleca się utrzymanie w sypialni nieco niższej temperatury, niż w pokoju dziennym, warto zaopatrzyć się w ciepłą kołdrę. Przyjemnie otuli ona Twoje ciało, zapewniając mu optymalną temperaturę, nawet przy rześkim powietrzu. Od dziesiątek lat, najlepiej sprawdza się w tym celu naturalne wypełnienie w postaci pierza lub puchu.

Kołdry puchowe cieszą się ogromnym powodzeniem z uwagi na ich właściwości termiczne, a zarazem niewielką masę. Są one lekkie i spanie pod nimi to czysta przyjemność. Puch jako surowiec naturalny, świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć, a zatem skóra nie poci się tak, jak pod kołdrą syntetyczną.

Kolejnym fantastycznym przykładem wypełnienia jest pierze. Kołdra z pierza nie jest tak ciepła jak ta z puchu. Jej cena jest jednocześnie znacznie niższa. To wystarczające rozwiązanie do mieszkań w bloku, gdzie mroźne zimy nie są tak mocno odczuwalne.

Aby zoptymalizować produkt pod względem jakości i ceny, wielu wytwórców proponuje połączenie puchu z pierzem. Kołdra taka jest bardzo praktyczna i służy latami, a nie stanowi zbyt mocnego obciążenia dla kieszeni.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kołdry zimowej?

Jeżeli decydujesz się na naturalne wypełnienie z puchu lub pierza, nie daj się skusić podejrzanie niską ceną. Porównując różne produkty, dopytaj sprzedawcy o dokładny skład tego, co znajduje się w środku, wraz z proporcjami. Co do zasady, kołdrę można nazwać puchową przy minimum 60% zawartości czystego puchu. Istotną jest również kasetowa struktura kołdry. Dzięki niej wypełnienie jest równo podzielone, nie zbryla się, a kołdra długo wygląda jak nowa.

Puchowa kołdra cechuje się bardzo małą wagą. Zbyt ciężka kołdra sugeruje zanieczyszczenie puchu oraz możliwą zawartość odpadów.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/cowtoruniu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here