Jak zafarbować ciemne włosy na blond?

Uzyskanie jaśniejszego koloru z ciemnego zawsze wiąże się z koniecznością użycia mocniejszych kosmetyków, a czasem nawet kilku sesji u fryzjera. Nie jest jednak powiedziane,że farbowanie z ciemnych włosów na blond jest niemożliwe. Warto jednak sprawdzić, w jaki sposób cieszyć się pięknym blondem.

Z brązu i czerni na blond
Farbowanie z ciemnych włosów na blond nie jest łatwe z racji tego, że ciemny barwnik skutecznie blokuje możliwość zmiany odcienia na jaśniejszy. Wiele zależy jednak od rodzaju i marki wcześniej stosowanej farby do włosów. Najprościej jest zmienić odcień, jeśli farbujemy włosy naturalne, które jeszcze nie chłonęły barwnika do swojej struktury. Im częściej jednak włosy były już farbowane, tym trudniej będzie pozyskać wymarzony blond bez ingerencji fryzjera i stosowania mocnych środków rozjaśniających. Nie jest jednak powiedziane, że z brązu czy nawet z czerni nie da się zejść do blondu.

Farbowanie włosów na blond
Farbowanie ciemnych włosów na blond najlepiej jest wykonać w salonie fryzjerskim, pod okiem doświadczonego fryzjera. Na podstawie organoleptycznego badania struktury włosa i wywiadu, fryzjer będzie w stanie dobrać odpowiedni środek. Zwykła farba rozjaśniająca może okazać się zbyt słaba. Bardzo możliwe, że najpierw będzie konieczna dekoloryzacja, czyli pozbycie się barwnika z włosa za pomocą rozjaśniacza i odpowiedniego stężenia wody utlenionej. Im wyższe stężenie, tym mocniejszy będzie efekt rozjaśniania. Sam rozjaśniacz sprawi jednak, że włosy staną się lekko żółte lub rudawe – dopiero po rozjaśnieniu będzie można nałożyć farbę w odcieniu blondu. Zwykle fryzjer zaleca odcień nieco ciemniejszy, który będzie się stopniowo wypłukiwał i rozjaśniał pod wpływem działania promieni słońca. Przy dekoloryzacji blond może być nieco żółty, dlatego fryzjerzy zalecają stosowanie specjalnych płukanek lub srebrnych szamponów, które niwelują ten niepożądany odcień. Przy bardzo ciemnych włosach fryzjer może wykonywać stopniową dekoloryzację, a cały proces farbowania do pożądanego blondu będzie trwał 2-3 miesiące. Pozwala to jednak na uzyskanie zadowalającego koloru włosów, bez ich nadmiernego zniszczenia.

Czy rozjaśnianie niszczy włosy?
Przed rozjaśnieniem włosów warto zdawać sobie sprawę z tego, że zmieniając kolor z ciemnego na blond z całą pewnością osłabimy ich strukturę. Dekoloryzacja to proces, który silnie wpływa na kondycję włosa, osłabia jego strukturę i sprawia, że włosy stają się cieńsze i podatne na uszkodzenia. Po zakończonym zabiegu warto wykonać strzyżenie końcówek, które mogą mieć tendencję do łamania się. Dekoloryzacja również wysusza włosy, dlatego po zabiegu wymagane jest ich nawilżenie. Można również zaobserwować trudności z rozczesywaniem włosów oraz ich tendencję do plątania się. Nieumiejętnie zastosowany rozjaśniacz może nawet spalić włosy! Właśnie dlatego zabieg dekoloryzacji powinien być wykonywany w salonie fryzjerskim. Po farbowaniu włosów ciemnych na blond przez kilka miesięcy konieczne będzie stosowanie masek i odżywek, które przyśpieszą regenerację włosów.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here