Idealne podwórko

Podwórko prywatne, skwer w centrum miasta, chodnik, podjazd przed hotelem – to miejsca, gdzie używa się kostki brukowej. Czyli wszędzie. Kostka brukowa wyparła z architektury krajobrazu płyty betonowe i wylewki, dzięki ewidentnej estetyce i trwałości. Na szczęście. Nie musimy przestrzeni wokół siebie widzieć w szarych barwach. Różnorodność kolorów i kształtów pozwala na dobrowolne aranżacje. Wbrew pozorom, nie jest to wygórowany koszt. Raczej inwestycja na lata.

Cena za metr układania kostki brukowej w 2020 wacha się w granicach 80-100 zł netto za m2 z robocizną. W tej cenie każdy może urządzić swoją przestrzeń ogrodową zgodnie z własną koncepcją. Mnogość kształtów i kolorów pozwala na tworzenie spójnej całość i infrastrukturalnych arcydzieł. Ponadto, łatwość utrzymania gwarantuje estetykę na długie lata. Te same korzyści dotyczą przestrzeni publicznych. Zgrabne chodniczki z pięknymi rabatkami, wygodne podjazdy i parkingi. Przemysłowa kostka brukowa kosztuje średnio 30 zł netto za metr kwadratowy, z doliczeniem ułożenia, średnio 40-80 zł za metr.

Zakładając, hipotetycznie, że Jan Kowalski ma 700m2 podwórka, z czego 100m2 chce pokryć kostką brukową, to koszt ułożenia kostki brukowej wyniesie w przedziale 8000-10000 zł, ze wszystkim. Miasto Otwock, wzdłuż ulicy Kwiatowej potrzebuje chodnika o powierzchni 2000m2, za który finalnie zapłaci 80 – 160 tys. złotych. Ewidentnym walorem tego materiału budowlanego jest jego odporność na warunki klimatyczne. Kostka sprawdza się latem w pełnym słońcu i zimą na siarczystym mrozie. Jest łatwa w pielęgnacji i nie wymaga dużo pracy. Wystarczy zamiatanie bądź spłukanie pod ciśnieniem i usunięcie, raz do roku, chwastów wyrastających w bruzdach.

Oczywiście są to tylko proste wyliczenia, których zadaniem jest zobrazowanie kosztów. W zależności od regionu, ceny mogą się wahać. Brukarstwo na oferteo.pl umożliwia dostęp do ofert na wykonanie takiej usługi w całym kraju. W prosty sposób można złożyć zapytanie i uzyskać pełne informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here