Warunki rozwoju transportu samochodowego

Transport samochodowy stanowi oś każdej gospodarki. Nie istnieje branża, która mogłaby się obyć bez sprawnie zorganizowanej logistyki. Sektor produkcyjny potrzebuje stabilnych łańcuchów dostaw surowcowych, gotowe produkty muszą na czas dotrzeć do punktów sprzedaży. Również gałąź usługowa nie może funkcjonować bez niezawodnego przepływu materiałów. Wreszcie każdy z nas, choćby sporadycznie, korzysta w celach prywatnych z usług kurierskich i spedycyjnych. Nie zaskakuje więc fakt, że z roku na rok rośnie dynamika rozwoju transportu samochodowego.

Części zamienne jako fundament sukcesu

Szybki rozwój transportu samochodowego jest gołym okiem zauważalny na polskich drogach. Jednak polscy kierowcy zajmują się nie tylko obsługą rodzimego rynku. Nasz kraj odgrywa rolę europejskiego lidera w dziedzinie przewozów samochodowych. Wypracowana latami pozycja coraz bardziej się umacnia i generuje istotny procent budżetu. Tak duży sukces zawdzięczamy zarówno doświadczonym i doskonale zorganizowanym kierowcom, jak i sprawnie serwisowanej i utrzymywanej w należytej kondycji technicznej bazie pojazdów. Warunki eksploatacji pojazdów użytkowych są zgoła odmienne od tych, które dotyczą samochodów osobowych. Tu potrzebna jest zdecydowanie większa wytrzymałość każdego podzespołu, a jakakolwiek, nawet najmniejsza usterka oznacza ogromne, liczone w tysiącach złotych straty. 

autos

Na straży nieprzerwanego funkcjonowania tego skomplikowanego systemu logistycznego stoją takie firmy jak Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Autos. Firma funkcjonuje na polskim rynku już od niemal 30 lat i sukcesywnie rozszerza ofertę oraz sieć sprzedaży. Początki działalności przypadają na rok 1991 – wówczas Autos oferował części zamienne do pojazdów ciężarowych. Z czasem Kamazy, Liazy, Tatry i nasze polskie Jelcze zaczęły ustępować miejsca na drogach produktom takich firm jak Mercedes, MAN, Scania, Volvo. Autos sprawnie podążał za zmianami rynkowymi i skutecznie realizował nowe potrzeby klientów. Polscy przewoźnicy chętnie przesiadali się do nowocześniejszych pojazdów, co nie umknęło uwadze firmy, która już w roku 1995 została autoryzowanym koncesjonerem Renault Trucks.

Dynamiczna ekspansja polskiej firmy

Kolejne lata to dalszy efektowny rozwój. Autos wyodrębnił dział sprzedaży części do autobusów, a także wprowadził na rynek własną markę części pod nazwą ATP. Brand ten z czasem zdobył duże uznanie użytkowników, głównie dzięki wysokiej trwałości i doskonałemu stosunkowi jakości do ceny. Wraz z poszerzeniem asortymentu rosła też sieć sprzedaży. Obecnie Autos to 84 oddziałów i sklepów patronackich na terenie całego kraju, a także 10 filii w Czechach i 10 na Słowacji. Aby przekonać się jak sprawnie zorganizowana jest sprzedaż, wystarczy odwiedzić jeden ze sklepów stacjonarnych. Doskonałym przykładem jest tu sklep motoryzacyjny w Toruniu, mieszczący się przy ulicy Chrzanowskiego 3A.

W ofercie Autos znajduje się szeroki wybór akcesoriów i części zamiennych do pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, autobusów, a także przyczep i naczep. Patrząc na wysoki poziom obsługi oferowany przez tę firmę, możemy być spokojni o stan polskiego transportu. Posiadanie takiego partnera gwarantuje przedsiębiorstwom przewozowym i właścicielom pojazdów użytkowych spokojny sen i doskonałe perspektywy rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here