Każdy chciałby mieszkać w przyjemnej i bezpiecznej okolicy. Jakie miejsce na świecie zapewnia najlepsze warunki do życia? Gdzie warto się przeprowadzić? Odpowiedź na to pytanie na pewno nie jest prosta.

Gdzie żyje się najlepiej na świecie?

Na pytanie o najlepsze miejsce do życia wiele osób na pewno wyobrazi sobie piękną piaszczystą plażę, błękitny ocean i palmy. W końcu przyjemnie byłoby zamieszkać w kraju, w którym spędzamy wakacje, gdzie przez cały rok panuje idealna pogoda i można wylegiwać się na ciepłym piasku. Brak deszczu, zimna, śniegu – to na pewno zachęcająca perspektywa. Takie miejsca mogą rzeczywiście kusić beztroskim stylem życia, niestety bywa to dalekie od prawdy. Niestety w takich regionach często wcale nie żyje się tak dobrze. Warto pamiętać, że dobra pogoda nie wystarczy jeszcze do zapewnienia odpowiednich warunków. Znaczenie ma także ekonomia, infrastruktura, poczucie bezpieczeństwa. Raje dla turystów to często kraje biedne, o słabej gospodarce, które mogą przetrwać jedynie dzięki zagranicznym gościom.

Gdzie żyje się najlepiej? Badania poziomu szczęścia wskazują jednoznacznie, że największe zadowolenie panuje wśród mieszkańców państw skandynawskich. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dosyć dziwne. W końcu te państwa nie wydają się zbyt przyjemne, przez większą część roku panuje tam zima, brakuje słońca, a podatki nie należą do najniższych. Nie da się jednak ukryć, że te kraje wyróżniają się bardzo wysokim standardem życia. Dotyczy to między innymi opieki zdrowotnej oraz ubezpieczeń społecznych. Ludzie żyjący w państwach skandynawskich mają poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, nie tylko ekonomicznego. Kraje te wyróżnia również niski poziom przestępczości.

Bardzo wysoko pod względem rozwoju plasują się kraje Ameryki Północnej, czyli Stany Zjednoczone oraz Kanada. Charakteryzują się one wysokim dochodem na mieszkańca, a także imponującą przewidywaną długością życia. Na poziom życia nie mogą narzekać także nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy plasują się na bardzo wysokim miejscu w rankingach jakości życia oraz poziomu szczęścia mieszkańców. Bez wątpienia ma to związek z ich silną i stabilną gospodarką. Na pewno dobrze żyje się także w Australii. Ten kraj wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z dziwnymi zwierzętami, których nie można zobaczyć na innych kontynentach. Australia ma jednak również doskonałe warunki do życia, klimat na wybrzeżu jest sprzyjający, a przeciętne dochody wysokie. Najwyższe miejsce w rankingu pod względem rozwoju zajmuje Norwegia. Chociaż nie każdemu będą odpowiadały warunki panujące w kraju wysuniętym tak bardzo na północ, Norwegia wyróżnia się niezwykle wysokim standardem życia.

Gdzie zatem żyje się najlepiej na świecie? Tak naprawdę trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ idealne miejsce nie istnieje. Wprawdzie Norwegia jest bardzo rozwinięta i zapewnia wysoki standard życia, jednak nie każdemu będą odpowiadały długie zimowe noce panujące w tym państwie. Australia wygląda dużo bardziej zachęcająco, ale dosyć trudno tam się przeprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here