Gdzie na wakacje w Polsce

Polscy turyści często wybierają wakacje zagraniczne, tymczasem w Polsce również istnieje wiele miejsc, gdzie można spędzić bardzo ciekawe wakacje. Przedstawiamy najlepsze pomysły gdzie na wakacje w Polsce można się udać, aby dobrze wypocząć i pozwiedzać.

Polskie wybrzeże jest bardzo ciekawe, a plaże w Polsce są bardzo piękne. To jeden z pomysłów, gdzie na wakacje w Polsce można pojechać. Wschodnia część wybrzeża polskiego to między innymi Trójmiasto z pięknym, zabytkowym Gdańskiem, Gdynią oraz Sopotem. Na tej części wybrzeża mieści się również Półwysep Helski z Jastarnią, Juratą oraz miastem Hel. Inne popularne kurorty to między innymi Władysławowo, Jastarnia, Łeba oraz Puck. Na zachodniej części wybrzeża bałtyckiego w Polsce można odwiedzić znajdujący się nieco oddalony od morza Szczecin, a także takie piękne kurorty jak Świnoujście, Międzyzdroje, Darłowo, Sarbinowo, czy Mielno z Unieściem.

Odpowiadając na pytanie, gdzie na wakacje w Polsce możemy także rozważyć wypoczynek na Mazurach. Pojezierze Mazurskie, które nazywane jest Krainą Tysiąca Jezior to możliwość beztroskiego wypoczynku nad jeziorem, a także wynajęcia łodzi, łódki, kajaku, roweru wodnego, czy jachtu i pływania po jeziorach takich na przykład Śniardwy, czy Mamry, a także po łączących te jeziorach rzekach i kanałach. Inne propozycje na gdzie na wakacje w Polsce nad jeziorem są Pojezierza Pomorskie oraz Wielkopolskie. W tych okolicach możemy odwiedzić dawne stolice Polski: Poznań, Gniezno, a także inne zabytkowe miasta: Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, czy Grudziądz. W środkowej części Polski możemy także zwiedzić naszą stolicę, Warszawę, a także Płock, czy Łódź.

Gdzie na wakacje w Polsce? Otóż możemy się także wybrać w góry, które znajdują się w Polsce południowej. W Województwach Małopolskim, Śląskim oraz Podkarpackim rozciągają się Karpaty z takimi łańcuchami górskimi jak najwyższe w Polsce Tatry z Zakopanem, a także Pieniny z pięknym Przełomem Dunajca, z Krościenkiem i Szczawnicą, to także Gorce z Rabką-Zdrojem i Nowym Targiem, a także Beskid Śląski, Żywiecki, Mały, Sądecki, Makowski, Wyspowy oraz Niski, a także Bieszczady. Pośród tych łańcuchów górskich mieszczą się takie słynne kurorty jak między innymi Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Wisła, Szczyrk, Ustroń, maków Podhalański, czy Sucha Beskidzka. Inne większe miasta w rejonie Karpat to Bielsko-Biała, Nowy Sącz, Gorlice, Sanok, Jasło, czy Krosno, a także Tarnów, Rzeszów, Przemyśl oraz Rzeszów. W Polsce południowej możemy wybrać się także do dawnej stolicy Polski i jednego z najpiękniejszych miast świata, czyli Krakowa. Ciekawe są także okolice Krakowa oraz Częstochowy z pięknym sanktuarium maryjnym , czyli Jura Krakowsko-Częstochowska z pięknymi skałami wapiennymi, dolinkami i zamkami.

Południowa Polska to również pasmo górskie Sudetów, mieszczące się w Województwie Dolnośląskim z takimi znanymi miejscowościami, jak Jelenia Góra, Wałbrzych, Szklarska Poręba oraz Karpacz. W tej części Polski mieści się również jedno z najpiękniejszych miast naszego kraju, czyli Wrocław, a także zabytkowa Świdnica.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here