Miejsce zapadające w pamięć

Kenia – wycieczki
Wschodnie wybrzeże Afryki, basen oceanu Indyjskiego to lokalizacja jednego z najbardziej urokliwych krajów kontynentu afrykańskiego – Kenii. Ten pełny urokliwych krajobrazów i bogactwa kulturowego kraj często nazywany jest Afryką w pigułce. Obszar tego kraju pokrywają sawanny, lasy, pustynie i równiny nad którymi górują wulkaniczne masywy. Dla ludzi pragnących zaznać biernego wypoczynku Kenia oferuję piękne plaże, ciągnące się kilometrami, a pod powierzchnią oceanu urokliwe rafy koralowe.
Podróż do Kenii to także kontakt z różnymi kulturami i plemionami zamieszkującymi tamte tereny. Wśród nich wyróżniają się Masajowie, którzy chętnie demonstrują swoje tradycje i wierzenia, chociażby poprzez specyficzny ubiór, a także ludowe tańce. Poza walorami kulturowymi do Kenii warto także wybrać się ze względu na tamtejszą faunę. To właśnie w Kenii można zobaczyć zwierzęta, które mieszkańcy naszej części globu zobaczyć mogą jedynie w Zoo lub programach przyrodniczych. W tym kraju zobaczyć można zobaczyć wielkie słonie afrykańskie, antylopy, zwinne gepardy, potężne bawoły, wysokie żyrafy, chytre hieny i bystre małpy. Istotny w tym wszystkim jest fakt, że Kenia to miejsce, które nie zostało skażone pierwiastkiem rozwoju cywilizacyjnego, nadal zobaczyć tam można dzikie miejsca, wolne od zgiełku, gdzie jedynymi panującymi prawami są prawa natury.
Stolicą Kenii jest leżące w centrum kraju miasto Nairobi. Udając się w tamto miejsce na wakacje nie musimy martwić się nieznajomością suahili – językiem urzędowym jest bowiem także angielski. Bariera językowa nie stanowi więc dużej przeszkody, a gdy już ją pokonamy nie zostaje już nam nic poza zwiedzaniem. No właśnie, gdzie warto się wybrać? Oto lista miejsc, które podczas wycieczki do Kenii na zawsze pozostaną w naszej pamięci:
– Farmy Krokodyli Mamba Village Crocodile Farm z ogrodem botanicznym (można tam na żywo zobaczyć pokazy karmienia krokodyli!)
– Diani Beach Art Gallery, w której zgromadzono prace afrykańskich artystów
– Kolumna Vasco da Gamy, najstarszy afrykański zabytek, upamiętniający miejsce przybicia do portu białego człowieka
– Narodowy Park Morski Malindi, gdzie możemy podziwiać tropikalne ryby, ptaki i ssaki, których życie nierozerwalnie związane jest z oceanem. Możemy również wyruszyć w rejs statkiem ze szklanym dnem, zobaczyć z bliska ogrody koralowe oraz zanurkować.

Będąc w Kenii warto także, co z pewnością będzie nie lada gratką dla fanów biernego wypoczynku, udać się na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie – plażę Diani Beach. Miękki, biały, ogrzany słońcem piasek, malownicze laguny i mnóstwo palm, a wszystko to w rozpiętości aż 25. kilometrów, tworzy niepowtarzalny widok.
Turyści jednogłośnie podkreślają, że najlepszą pora na wyjazd Kenii do okres między sierpniem a marcem, pozostałe miesiące to pora deszczowa.
Następną zaletą wycieczki do Kenii są stosunkowo niskie ceny jest to wynik bardzo dużej konkurencji na rynku, gdyż Kenia to jeden z najchętniej obieranych kierunków przez turystów z całego świata.
Jeśli więc zastanawiasz się nad planowaniem wycieczki wakacyjnej, wybierz się do Kenii, to miejsce na zawsze pozostanie w twoich najpiękniejszych wspomnieniach.

http://www.freehostel.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie na wakacje w Polsce
Następny artykułPlany urlopowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here