Figura odwrócony trójkąt

O figurze odwróconego trójkąta mówimy wtedy, gdy obwód ramion i biustu jest zdecydowanie szerszy od obwodu bioder. Do przedstawicielek tej sylwetki należą przede wszystkim modelki i kobiety aktywne fizycznie, zwłaszcza pływaczki. W takim przypadku za cel w budowaniu stylizacji, należy obrać wyrównanie proporcji, tak by całość prezentowała się atrakcyjnie, ale naturalnie. Co zatem nosić?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/figura-odwroconego-trojkata-jakie-ubrania-wybierac/

Czym charakteryzuje się sylwetka odwróconego trójkąta?

Przed rozpoczęciem doboru odpowiednich ubrań do swojej sylwetki, należy zdobyć wiedzę na temat poszczególnych części ciała, a co za tym idzie ich cechach charakterystycznych. Jeżeli nasza sylwetka przypomina odwrócony trójkąt, tworząc stylizację dla siebie, należy skupić się na budowaniu proporcji, które powinny być zachowane pomiędzy górnymi, a dolnymi częściami ciała. Żeby udało nam się to zrobić, musimy przyjrzeć się swoim partią ciała i wybrać, te które wymagają optycznego ulepszenia.

Cechy charakterystyczne dla sylwetki odwróconego trójkąta to szerokie ramiona, biust średniego rozmiaru, brak zarysowanej talii oraz wąskie biodra i zgrabne nogi. W takim przypadku górne partię dominują nad dolnymi. Zatem musimy skupić się na wyszczupleniu góry, czyli swoich ramion.

Jakie ubrania wybrać w przypadku figury odwróconego trójkąta?

Dzięki odpowiednio dobranym ubraniom możemy w sprytny sposób wyrównać prawidłowe proporcje sylwetki. Kluczem są dobre fasony, kolory oraz materiały. Dzięki którym uda nam się stworzyć swobodne, ale atrakcyjne stylizacje. W takim przypadku powinny się sprawdzić wszelkiego rodzaju sukienki o rozszerzanym kroju, spodnie rurki, zarówno bawełniane, jak i jeansowe, cygaretki lub spodnie z lekko rozszerzanymi nogawkami. Śmiało można nosić też spódnice ołówkowe, w kształcie litery A oraz plisowane, które są modne od kilku sezonów. Jeżeli chodzi o górę możemy się pokusić o założenie dzianinowej marynarki, przylegającej do ciała bluzki z wiązaniem pod szyją lub koszuli, której kołnierzyk będzie podłużny.

Zobacz też: http://www.dessire.pl/jakie-ubrania-nosic-by-ukryc-szerokie-biodra/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here