skarpety

Zimą zdarza się nam porządnie zmarznąć. Jeśli chcemy uniknąć przeziębienia i narażenia na szwank odporności naszego organizmu, musimy uzbroić się w otulające, ciepłe stroje. Swetry, czapki i grube szale to standard… ale czy pamiętamy o odpowiednim ubraniu dla naszych stóp?

A to właśnie one narażone są zimą na ekstremalne warunki: śnieg, zimne zamarznięte podłoże, błoto pośniegowe, którym przesiąkają nasze buty… O tej porze roku naprawdę nietrudno przeziębić nogi. Wiele Pań pamięta o ciepłym otuleniu ciała. Zakłada długie płaszcze i kurtki, owija się szalami, głowy okrywa wełnianymi czapkami… ale ciepłe skarpety damskie dość rzadko goszczą na ich stopach. A to poważny błąd! Wystarczy dostatecznie zadbać o ogrzanie stóp, a całe ciało skorzysta na tym znacząco.

Nasz organizm tego potrzebuje

Gdy na dworze hula zimny wiatr i sypie śnieg, nasz organizm skupia się na ogrzaniu najważniejszych narządów: serca, mózgu, nerek i płuc, redukując krążenie w najmniej niezbędnych do przetrwania częściach ciała. Stopy, ręce i twarz marzną nam zatem najsilniej. Pozbawione dostatecznego „zasilania”od wewnątrz, potrzebują ciepłej osłony zewnętrznej. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się zatem w ciepłe skarpety i buty, a głowę otulić szalem i czapką.

Nie tylko babcie noszą ciepłe skarpetki

Ciepłe skarpety damskie nie muszą być ogromnymi babcinymi podkolanówkami. Wiele z nas obawia się, że nie zmieszczą się w zimowych botkach, czy trzewikach. Na rynku dostępne są skarpety w mnogich wzorach i kolorach. Można znaleźć zarówno grube, puszyste skarpetki, jak i cienkie a ciepłe, mieszczące się w każdym obuwiu. Możemy wybrać te kolorowe, szalone, przyciągające wzrok, jak i te klasyczne, stonowane, nierzucające się w oczy.

Najważniejszy jest dobry skład

Najlepiej chronią przed zimnem skarpety wykonane z dzianiny z przewagą naturalnych materiałów:

  • angory (moheru),
  • wełny owczej,
  • wełny merynosów,
  • kaszmiru.

Doskonale sprawdzą się także ciepłe bawełniane skarpetki frotté.

Naprawdę warto wypróbować wiele rodzajów i wybrać te, które zapewnią nam największy komfort. Robiąc zakupy w Conteshop będziecie miały okazję sprawdzić, w których będzie wam najcieplej i najwygodniej spędzać zimowe dni.

Zadbaj o siebie zimą

Dostosowując ubiór do warunków panujących na zewnątrz, będziemy mogły w zdrowiu cieszyć się urokami zimy. Zakładając na siebie wiele ciepłych warstw, nie przeziębimy się i nie stracimy mnóstwa czasu na kurowanie się w domowych pieleszach. Zaopatrzenie się w ciepłe skarpety damskie może być doskonałą formą zadbania o siebie. Pamiętaj o nich w czasie nadchodzącej zimy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here