Dziecięcy pokój

Każde dziecko marzy, aby mieć własny pokój, ale też świetnie urządzony – designersko, kolorowo i bajkowo. Podczas projektowania lub remontowania tego królestwa warto uwzględnić jego praktyczne walory, ale też wziąć gust oraz pomysły dziecka. Odpowiednio urządzony pokój będzie spełniał jego potrzeby, ale też sprawi, że maluch będzie w nim spędzał miło czas, chętniej się uczył oraz w pełni odpoczywał. Jak zaprojektować taką przestrzeń?

Praktycznie, nowocześnie i oryginalnie

Dziecięcy pokój można urządzić inaczej niż wszystkie inne pomieszczenia w mieszkaniu – nie musi nawiązywać kolorystycznie ani stylem do reszty wnętrz. Co warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim musisz dopasować kolory – ciepłe, pozytywnie się kojarzące – skompletować potrzebne meble i akcesoria – jak m.in. łóżko, biurko dla dzieci, fotel – a także zadbać o stylowe dodatki, które dodadzą wnętrzu przytulności.

Funkcjonalne i praktyczne meble

Meble dla dziecka muszą być dobrej jakości – solidnie wykonane, wytrzymałe, ale też bezpieczne. Polecamy wybierać uniwersalne modele, czyli takie, które będą mogły służyć przez kilka lat – jak komoda dla dziecka czy szafa. Można też zdecydować się na stylowe meble ozdobione grafikami w postaci naklejek, które można będzie wymienić na inne, gdy maluch podrośnie.

Biurko dla dzieci. Niezwykle ważny, bo często używany mebel – dziecko uczy się przy biurku, korzysta z komputera, odrabia lekcje. Wybór odpowiedniego mebla jest kluczowy, aby maluch nie miał wad postawy. Zwróć zatem uwagę na jego wymiary – muszą być dopasowane do budowy i wzrostu dziecka.

Komoda dla dziecka. Funkcjonalna i praktyczna komoda to kolejny z koniecznych mebli do dziecięcego pokoju. Służy głównie do przechowywania ubrań, akcesoriów, pościeli itd. Weź pod uwagę jej wymiary, liczbę półek, pojemność szuflad i ew. elementy dodatkowe.

Łóżko dla dziecka. Solidnie wykonane, we właściwym rozmiarze, pasujące do pokoju, ale i odpowiadające na potrzeby dziecka, a przede wszystkim – komfortowe. Wybór łóżka oraz materaca to jedne z najważniejszych decyzji podczas urządzania pokoju.

Kącik do nauki, przestrzeń do zabawy

Dziecko spędza dużo czasu we własnym pokoju zarówno na zabawie, jak i na nauce, dlatego warto wydzielić w nim strefy na obie czynności. Przestrzeń, w której można się uspokoić, bawić i odpoczywać jest niezwykle ważna. Z kolei biurko dla dziecka, dobre oświetlenie i wygodny fotel to podstawowe elementy strefy do nauki.

Jeśli dziecko jest już nieco większe, warto je włączyć w aranżowanie przestrzeni. Dzięki temu będzie ona praktyczna, ale też spędzanie w niej czasu będzie dla niego frajdą i przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here