Czy warto kupować testery farb

Życie pędzi szybko  – a nam wydaje się, że nie mam czasu na próbki i testowanie, czy dane rozwiązanie będzie w porządku, zanim wcielimy je w życie. Jednak niepoprawnie dobrany kolor ścian w pokoju dziennym czy sypialni może nas prześladować na długie lata – do czasu, aż ponownie zabierzemy się za przemalowywanie mieszkania. Zakup testerów farb może uchronić nas i ściany naszego domu przed złą decyzją.

  1. Testery do farb – czym są? Ile kosztują? I jak z nich korzystać?
  2. Dlaczego warto korzystać z testerów farb?
  3. Zalety próbek do ścian
  4. Jaką farbę do ścian wybrać? 

Testery farb – czym są? Ile kosztują? I jak z nich korzystać?

Próbki farb do ścian sprzedawane są najczęściej w postaci saszetek. Mieści się w nich bardzo niewielka ilość farby, od kilku do kilkudziesięciu mililitrów. Ważny odnotowania jest fakt, że są to dokładnie te same farby, które znajdziemy później w dużych opakowaniach. Taki tester kosztuje bardzo niedużo, zaledwie kilka złotych, więc nie wiąże się to z wielkimi dodatkowymi kosztami.

Ilość farby znajdująca się w testerze pozwoli nam na przemalowanie kawałka ściany (ok. jeden metr kwadratowy na 50 mililitrów próbki) dzięki czemu będziemy w stanie sprawdzić właściwości farby – sposób jej aplikacji, wchłanianie i przede wszystkim kolor. Malując, dokładnie sprawdźmy zalecenia producenta, aby nie nakładać farby zbyt wiele razy (lub zbyt mało). Na rynku dostępne są też próbki do farb z wałkiem w komplecie, dzięki czemu aplikacja testera będzie jeszcze prostsza.

Dlaczego warto korzystać z testerów farb?

Korzystanie z próbek farb przed zakupem dużych pojemników ma wiele zalet. Przede wszystkim jesteśmy w stanie realnie ocenić to, jak dany kolor wpasowuje się w kompozycję mieszkania i czy nam się zwyczajnie podoba. Często wydaje nam się w sklepie, że farba idealnie pasuje do naszego gustu, ale po przemalowaniu ściany w domu mamy już na jej temat inne zdanie. Dzieje się tak dlatego, że nasza percepcja postrzegania kolorów zmienia się w zależności od warunków panujących wokół – innych barw (np. mebli), oświetlenia, pory dnia. Także nasz nastrój ma niebagatelny wpływ na to, czy dany kolor nam się podoba. W przestrzeni mieszkania mamy tendencję do bycia bardziej wyciszonymi i spokojnymi, niż gdy przebywamy na zewnątrz, i dlatego krzykliwy oliwkowy kolor, który podobał nam się w sklepie, w domu może nas zwyczajnie denerwować.

Zalety próbek farb do ścian

Fakt, że testery farb są tak tanie, jest ich olbrzymią zaletą. Dzięki temu możemy kupić ich bardzo dużo i przetestować wiele wzorów i układów kolorystycznych. Zresztą nie chodzi tylko o sam kolor – nie od dziś wiadomo, że niebagatelną cechą farb, wpływającą na ich jakość, jest ich rodzaj. Korzystając z próbek farb możemy sprawdzić np., czy odpowiadają nam farby lateksowe i czy faktycznie tak dobrze znoszą zabrudzenia. Być może interesują nas farby matowe lub przeciwnie, połyskujące, ale boimy się kupić całe wiadro takiej substancji? Nie ma problemu, zawsze możemy kupić tester! Próbki do farb mają także wiele zalet, które docenią alergicy, bo dzięki nim możemy przekonać się, czy dana farba nie uczula i w razie potrzeby szybko pozbyć się jej z naszej ściany.

Jaką farbę do ścian wybrać?

Dzięki próbkom do farb nie musimy się dłużej zastanawiać na postawione powyżej pytanie, lecz samemu przekonać się, czy dana farba będzie dobrym rozwiązaniem. Zapraszamy na stronę dekoratorium.pl, gdzie znajdziecie bogaty wybór testerów, a także i farb wysokiej jakości różnych rodzajów.

https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Testery/c/b2c-testers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here