Baśniobór jest wyjątkową książką fantasy, która mimo tego, że skierowana do dzieci, podbiła również serca wielu dorosłych. Brandon Mull – autor tego dzieła stworzył baśniowy świat w umiejętny sposób łącząc wszystkie elementy, które powinny posiadać tego rodzaju opowieści. Znajdziemy tu magiczne istoty, doskonale skonstruowany alternatywny świat i wartką akcję.

Cykl Baśniobór opowiada historię dwójki rodzeństwa, które z powodu swojej dziecięcej ciekawości, mierzy się z siłami zła zagrażającymi nie tylko magicznej krainie, ale także jej ludzkim strażnikom – dziadkom głównych bohaterów.  Każdy, kto sięgnie po tę książkę, znajdzie w niej  mnóstwo niebezpiecznych, ale również ekscytujących i niezwykłych przygód, a to wszystko w świecie, w którym rzeczywistość przeplata się z magią i fantazją.


Baśniobór – części

Cykl Baśniobór składa się z pięciu tomów. W każdym z nich na głównych bohaterów: Kendrę i Setha czekają nowe wyzwania i niesamowite przygody. Żywe tempo akcji utrzymywane jest w każdej części, co sprawia,  że czytelnik trwa w napięciu i niepewności od początku pierwszego tomu do końca ostatniego.

W pierwszej części poznajemy dwójkę rodzeństwa – Setha i Kendrę, którzy przyjechali na z pozoru nudne wakacje do dziadków. Kierowani dziecięcą ciekawością i nudą łamią zakazy opiekunów i przez przypadek odkrywają magiczny świat Baśnioboru, w którym ukrywają się czarodziejskie istoty. Uwalniają złe moce Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, z którymi przyjdzie im walczyć.

W drugim tomie cyklu Baśniobór dalej trwa walka z siłami zła, ale tym razem nie tylko świat magii, ale i główni bohaterowie stają się celem ataków Stowarzyszenia. Obdarzeni fantastycznymi mocami muszą zmierzyć się zarówno ze złem, jak i własnymi słabościami.

Trzecia część znów przynosi wiele przygód – brawurowy Seth musi ponieść konsekwencje swojej bezmyślności, a Kendrę czeka nowe wyzwanie po tym, jak wstąpiła do Rycerzy Świtu.

Czwarty tom pełen jest intryg, nagłych zwrotów akcji i jak zwykle – wielu niebezpieczeństw. W tej części cała historia krąży głównie wokół Rycerzy Świtu i ich misji związanej ze Smoczą Świątynią.

Piąty tom Baśnioboru przynosi ostateczne rozwiązanie – tu pojawia się wiele rozpaczliwych posunięć i nadzieja niekiedy niknie, jednak wciąż pojawia się wiele pouczających lekcji, odwagi i walki. Akcja trzyma w napięciu do samego finału książki.

Piąty tom to nie jest definitywny koniec cyklu. Osoby pragnące nadal przebywać w świecie Baśnioboru mogą to zrobić w pobocznej książce z tego cyklu czyli „Smoczej Straży„. . 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here