Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne nawet jeżeli otrzymują tak zwaną rentę chorobową lub rentę socjalną wciąż mają prawo dorobienia sobie do niej pewnych sum pieniędzy. Jest to bardzo ważne nie tylko przez wzgląd na fakt iż taka renta chorobowa jest zwykle niska, ale także także to dobre rozwiązanie, aby nie myślały one stale o swojej ułomności oraz nie czuły się gorsze od innych – zdrowych oraz pracujących w pełnym wymiarze czasu pracy osób. Dzięki aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych mogą one wyjść do ludzi, mieć kontakt ze społeczeństwem oraz być w stałych relacjach z innymi ludźmi. Ważnym jest aby dobierać taki rodzaj pracy, która umożliwi osobom niepełnosprawnym podjęcie przez nich pracy takiej, która negatywnie nie wpłynie na stan ich zdrowia oraz go nie pogorszy, a także będzie możliwa do zrealizowania przez nich.
Doskonałym rozwiązaniem może być praca w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności. Taki rodzaj aktywności zawodowej należy do stosunkowo lekkich. Może to być chociażby praca na portierni w dużych obiektach takich jak uczelnie wyższe lub też sale konferencyjne lub witanie i żegnanie hotelowych gości. Można tam będzie często usiąść i rozprostować nogi oraz napić się ciepłej herbaty i zjeść coś pożywnego. Osoby niepełnosprawne mają krótszy czas pracy od osób w pełni zdrowych, a także należy przystosować dla nich specjalne pomieszczenie, w którym będą mogli się położyć i odpocząć.Zwłaszcza dotyczy to osób z niepełnosprawnością ruchową,ale także innych. Warto szukać pracy wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: ,, praca w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności” – zwykle powinno nam się pojawić mnóstwo ofert po wpisaniu jej. Pracy osoby niepełnosprawne mogą szukać także w zakładach pracy chronionej oraz w lokalnych powiatowych , gminnych bądź wojewódzkich urzędach pracy – właściwych dla aktualnego miejsca zameldowania na pobyt stały.
Praca w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności w dużych centrach handlowych, galeriach oraz ogromnych hipermarketach może być dosyć ciężka bowiem wiąże się z ciągłym przemierzaniem obiektu oraz staniem na nogach przez wiele godzin -dlatego do tego typu miejsc najlepiej sprawdzą się osoby całkowicie zdrowe – na przykład uczniowie lub studenci chcący dorobić dodatkowe pieniądze do kieszonkowego lub stypendium. Nie jest to jednak najlepsze pomysł dla osób z problemami z kręgosłupem lub też chodzeniem. Nie mogą praca w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności wykonywać zwłaszcza osoby o protezie kończyn dolnych jednej bądź też obu, a także poruszające się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim.
Mogą oni jednak z powodzeniem wykonywać prace biurowe związane głównie z pracą przy komputerze, a także znaleźć zatrudnienie w call centre oraz korporacjach uwzględniających zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Mogą także z powodzeniem pełnić funkcję księgowych oraz fakturzystów, a także zajmować się pomocą w prowadzeniu sekretariatu. Samodzielna praca w sekretariacie mogłaby sprawiać trudność podczas serwowania kawy.

http://www.blogfinance24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here